2. adventna nedelja - 6. december 2020

Objavljeno: 6. 12. 2020

OZNANILA ZA ŽUPNIJI POSTOJNA IN STUDENO

2. adventna nedelja leto B

Ta oznanila v pdf obliki.

2. ADVENTNA NEDELJA

Miklavž, Nikolaj, škof

+ Anton Sever

+ Silava Knafelc

Studeno, +++ Silavana Širca in Jožefa in Franc Podboj, Studeno 32

dec.

Ambrozij, škof in cer. učit.

+ Pavel Dujmovič

+ Roza Hmeljak, 8. dan

Brezmadežno spočetje Device Marije

v zahvalo Materi Božji in vsem svetnikom

+ Tončka in +++ Bajc

Peter Fourier, r. ustanovitelj

+ Ivica Tornič

Studeno, +++ Rudolf in Jenček, Strmca 3

Loretska Mati Božja

+ Branko Rosa

Studeno, za verne duše, Strmca 7

Damaz I., papež

++ Vanja (ž) in Tončka Milharčič

+ Frančiška Bajec, 8. dan

Devica Marija iz Guadalupe

+ Marija in +++ Vidmar in Šušteršič

++ Janez in Frančiška Samsa

3. ADVENTNA NEDELJA

Lucija, devica in muč.

+ Stanislav Verbič

• Na spletni strani župnije Postojna je objavljena izjava, ki nam jo je za današnji dan pripravil sv. Miklavž. Upam, da se bili vsi dovolj pridni, da vas je ponoči obiskal in obdaril.
  • Verouk bo tudi ta teden za vse razrede na domu.
  • V torek praznujemo praznik Brezmadežne. Posvetimo se Brezmadežni s prošnjo za pomoč, da ne bi grešili.
  • Prenos svete maše v živo lahko še naprej vsak dan spremljate na YouTube kanalu Župnije Postojna, med tednom ob 18. uri in ob nedeljah ob 10. uri. Povezavo do kanala najdete tudi na spletni strani župnije Postojna.
  • Možnost za prejem svetega obhajila med tednom je od 18.35 - 18.50, ob nedeljah od 10.50 do 11.05 v Postojni in v Studenem, od 10.50 do 11. ure.
  • Obisk bolnikov in ostarelih bomo imeli v petek, 18. 12., to je en teden pred božičem.
  • Adventna predbožična spoved. Duhovniki v dekaniji smo se dogovoril, da smo za spovedvanje vsak dan na razpolago. Potrebo je le poklicati duhovnika po telefonu in se dogovriti za termin spovedi. Svetujemo, da spoved opravite že v drugem in tretjem adventnem tednu, oziroma čim prej. K spovedi lahko pridete vsi člani družine. Spovemo enega po enega, ostali počakate v avtomobilu.
  • Srečanje mladih po zoomu bo v petek, 11. 12., ob 19.30. Tema: Kako najbolje živeti novo življenje v Svetem Duhu? (Program Alfa).
  • Priporočamo se za mah za jaslice v cerkvi. Kdor bo v prihodnjih dneh nabiral mah, naj ga nekaj nabere tudi za jaslice v cerkvi.
  • Z veseljem povem, da smo zaključili tudi obnovo II. dela fasade. Obnovili smo levi zvonik, pročelje in polovico severne stene cerkve, skupaj 620 m2 fasade. Celotna investicija je bila 38.012,08€. Čaka nas še plačilo novih inoks oken v zvoniku po predračunu 11.500,00€. Da plačamo vse račune rabimo še približno 8.000€ zato se priporočamo za darove. Zlasti, ker se letos pozna, da nimamo rednih nedeljskih nabirk in ofrov. Hvala vsem, ki ste že darovali svoj dar na trr župnije. Posebna zahvala tudi g. Miroslavu Kogeju, ki je izvajal nadzor nad opravljenim delom.
  • Izkoristimo adventni čas, ta teden smo povabljeni, da zrušimo vse, kar nam ovira odnos z Bogom in življenje po evangeliju. Prenova se začne z dobro spovedjo, zakramentom božjega usmiljenja in novega začetak.