30. nedelja med letom - 25. oktober 2020

Objavljeno: 25. 10. 2020

OZNANILA ZA ŽUPNIJI POSTOJNA IN STUDENO

Ta oznanila v pdf obliki.

žegnanjska nedelja

+ Marija Zlatič

++ Herman in Sabina in +++ sorodniki

Studeno, za žive in rajne obeh župnij

+++ Anton, Jožefa, Veronika in Jože Lenarčič

Volbenk, škof

Dan reformacije

++ Peter in Milka Simčič

za duše v vicah in za vse pokojne.

nov.

VSI SVETI

Vigor, škof

j

+ Danilo Škovr

+ Lucijan in starši Berginc

Studeno, za verne duše v vicah

• Svete maše mašujeva duhovnika zasebno brez udeležbe ljudstva.
  • Župnikovo mašo lahko spremljate v živo na Youtube kanalu Župnije Postojna. Povezava je objavljena na župnijski spletni strani.
  • Možnost za prejem svetega obhajila v POSTOJNI bo vsak dan ob 18.45 v župnijski kapeli. Ob nedeljah pa ob 11. uri in ob 17.30. V STUDENEM bo možnost za prejem obhajila v nedeljo, ob 10.45.
  • Ta teden ni verouka. Korona počitnice.
  • Blagoslove grobov bosta opravila duhovnika brez udeležbe ljudstva. Blagoslov grobov bomo naznanili z zvonjenjem zvonov župnijske cerkve in pokopaliških. Grobove bomo blagoslovili na praznik vseh svetih, v nedeljo, ob 15.00 v Malem Otoku, ob 15.30 v Velikem Otoku in ob 16.00 v Postojni. V Studenem ob 11h, v Belskem ob 11.15 in v Predjami ob 11.30.
  • Škofje naročajo naj verniki zasebno ali s člani svoje družine (skupnega gospodinjstva) obiščejo samo grobove v domači župniji oz. znotraj svoje statistične regije in tam molijo za rajne.
  • Namesto nakupov cvetja in sveč škofje vabijo vernike, da pri domačem duhovniku darujejo za svete maše in za vzdrževanje župnije.
  • Škofje vabijo, da se na večer pred praznikom vseh svetih (1. november) in spominom vseh vernih rajnih (2. november) ob 18.00 oglasijo zvonovi po vseh župnijskih cerkvah ter povabijo k družinski in osebni molitvi za rajne (npr. rožni venec). Lahko pa se pridružite že molitvi rožnega venca na spletu ob 17.35.
  • Vsem želimo blagoslovljen teden in vse dobro. Varujte se, naj v vas zmaguje ljudezen do Boga in bližnjega in ostanite zdravi.