Sveta Trojica - 7. junij 2020

Objavljeno: 7. 06. 2020

OZNANILA ZA POSTOJNO IN STUDENO

NEDELJA SVETE TROJICE

Ta oznanila v pdf obliki.

NEDELJA SV. TROJICE

Robert Newminstrski, opat

+ Ana Fajdiga

Studeno: po namenu (22. 3.)

+ Frančiška Istenič

Medard, škof

+ Olga Zafran

+ Anton Likon, 30. dan

jun.

Primož in Felicijan, muč.

Zalog: za zdravje po namenu

++ starši in Janko Jež

Bogumil Poljski, škof

++ Jakob in Viktorija Geržina

Gorenje: +++ Jurca, Gorenje 26

SV. REŠNJE TELO IN KRI

+ pater Filip Rupnik

v čast sv. Duhu za razsvetljenje in pravo odločitev

Studeno: + Davorin Matičič (19. 4.)

Eskil, mučenec

Š

++ Jožefa in Gregor Bizjak

v čast Svetemu Duhu

+ Milka in +++ Magajna (20. 3.)

Anton Padovanski, redovnik

Talita Kum: + Lea De Paulis (Zormanovi)

Stara vas: v čast in zahvalo sv. Antonu

+ Antonija in Franc Čeč

11. NEDELJA

MED LETOM

Valerij in Rufin, mučenca

Š

++ Andrej in Pavla Bajc

++ Sabina in Hreman, +++ sorodniki Fajdiga in Vid Koželj

v čast Svetemu Duhu za birmance

Studeno: v zahvalo za 68 let poroke, Strmca 15

+ Alojz Černač

- Od petka, 5. 6., do sobote, 13. 6., obhajamo skupaj z birmanci birmansko devetdnevnico. Vsi smo povabljeni, da se letošnji birmancev spomnimo v molitvi. Naj bo naša molitev naš duhovni dar birmancem.

- V četrtek, 11. 6. je zapovedan praznik sv. Rešnjega Telesa in Krvi. V primeru lepega vremena bomo imeli po večerni maši procesijo z Najsvetejšim, sicer samo slovesni blagoslov v cerkvi. Prosimo vsaj pet ministrantov, da pridejo ministrirati.

- V četrtek, 11. 6., ob 20.30 srečanje zakonske skupine.

- V petek, 12. 6., pri maši nagovor škofa Jurija za starše in botre, po maši kratko srečanje škofa z letošnjimi birmanci.

- V soboto, 13. 6., god sv. Antona Padovanskega, ki je zavetnik podružnične cerkve v sv. Antonu. Ta dan bo sveta maša Stari vasi ob 18. uri. Lepo vabljeni.

- Prihodnjo nedeljo, 14. 6., ob 10. uri praznovanje svete birme. Vernike, ki obiskujete mašo ob 10. uri in niste sorodniki ali prijatelji letošnjih birmancev, prosimo, da greste k sveti maši ali v soboto zvečer ali v nedeljo zjutraj, ob 8. uri ali zvečer, ob 9. uri. Tako bomo ob 10 uri. dali v cerkvi prostor povabljenim na slovesnost svete birme.

- V župniji Studeno bo prihodnjo nedeljo, 14. 6., po maši, delitev spričeval za veroučence od 4. do 8. razreda.

- Kdor še ni dobil veroučnega spričevala, naj se dogovori osebno s katehetom, kdaj in kje ga bo prevzel.

- Od 2. junija so škofje izdala nova navodila glede preventive proti korona virusu v cerkvah. Če lahko ohranjamo razdaljo 1.5, smo lahko pri maši brez maske. Še vedno je potrebno razkužiti roke ob vstopu v cerkev. Še vedno ne sme biti v kropilnikih blagoslovljene vode, še vedno si ne dajemo pozdrava miru z roko, še vedno prejemamo sv. obhajilo samo na roke. Dovoljena je tudi že sv. spoved v spovednicah.

Oklici: Naznanjamo, da želita skleniti zakrament zakona Debevc Andraž in Maljevac Tjaša, oba iz župnije Postojna ter Borut Vadnjal iz župnije Hrenovice in Andreja Požar iz župnije Postojna.

- Po maši prosimo prostovoljce, da pomagajo pri razkuževanju klopi.

- Pripravimo svoja srca na blagoslov Troedinega Boga, Očeta, Sina in Svetega Duha.