5. velikonočna nedelja - 10. maj 2020

Objavljeno: 10. 05. 2020

OZNANILA ZA POSTOJNO IN STUDENO

5. VELIKONOČNA NEDELJA

Ta oznanila v pdf obliki.

maj.

5. VELIKONOČNA

NEDELJA

Job, svetopisemski mož

+ Ivan in +++ Križman in Vlah

++ Marija Podjed in nečak

Studeno: za obe župniji in za prvoobhajance

++ Franc, Antonija in sin Franc Debevc

Jošt, puščavnik

++ Tilka in Josip Čeč

++ Danilo in Vili Škvor

Studeno: za vernike obeh župnij

++ Jože in Milena Versolato (17.3.)

• Do nadaljnjega je dovoljena udeležba k mašam samo zdravim osebam, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature.
  • Starejšim, kroničnim bolnikom in drugim zdravstveno ogroženim osebam priporočamo, da še naprej svete maše spremljajo po televiziji.
  • Verniki, ki ste se udeležili sobotne nedeljske maše, v nedeljo ostanite doma in dajte prednosti tistim, ki bodo prišli jutri, to ne velja za liturgične sodelavce in duhovnika.
  • V cerkvi mora vsak vernik nositi svojo zaščitno masko. Maske si v cerkvi ne snemamo, prav tako tudi ne po maši, dokler smo pred cerkvijo.
  • V vhodni veži si razkužimo roke z ustreznim razkužilnim sredstvom. Pri maši se čim manj dotikamo klopi in mask.
  • Po vsaki nedeljski maši prosimo 5-10 prostovoljcev, ki bodo pomagali razkužiti klopi.
  • K obhajilu pristopajte v dveh vrstah, ohranjajte primerno razdaljo. Obhajilo prejemajte samo na roke z vsem spoštovanjem in vero; stopite korak v stran in hostijo zaužijete takoj. Pri tem s prosto roko, pod brado masko privzdignite in se obhajajte. V primeru, da bo več ljudi pri maši, bomo postavili ozvočenje pri zakristiji. Stolice pa si lahko greste iskat v veroučilnico. Po obredu vsak odnese stolico nazaj v učilnico, na mesto kjer jo je vzel.
  • Po končanem obhajilu v cerkvi bomo prišli obhajati tudi pred cerkev pri zakristijskih vratih.
  • Šmarnice za otroke so letos vsak dan po spletu. Povezava na prvi strani župnijske spletne strani iz Postojne.
  • Šmarnice za odrasle beremo pri sveti maši po evangeliju.
  • V ponedeljek, 11. 5., ob 20.30, po spletu – zoom – srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev.
  • Škof Jurij je določili, da bo birma v Postojni v nedeljo, 14. junija, ob 10. uri.
  • Papeški svet za medverski dialog vabi na pobudo papeža Frančiška vernike vseh verstev in vse ljudi dobre volje, da se pridružijo Svetovnem dnevu molitve, posta in dobrih del, da bi človeštvo prebrodilo pandemijo koronavirusa, pri nas pa moramo moliti tudi za to, da premagamo viruse fovšije in medsebojnega sovraštva. Svetovni dan bo v četrtek, 14. maja 2020. Ta dan bomo imeli eno uro pred mašo adoracijo pred Najsvetejšim. Povabljeni k tihi molitvi. Ves dan pa tudi k postu in dobrim delom.