3. postna nedelja - 15. marec 2020

Objavljeno: 15. 03. 2020

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

3. POSTNA NEDELJA

Ta oznanila v pdf obliki.

3. POSTNA NDELJA

Ludovika de Marillac, redovnica

++ brata Franc in Slavko in Tončka Debevec

+ Jožefa Podboj

++ Leon in Danijel Brezic

Herbert, škof

+ Albina Čehovin

v zahvalo za vse, ki so mi pomagali

Patrik, škof, misijonar

++ Ivan in Marija Semenič

po namenu za duhovnike

++ Jože in Milena Versolato

Ciril Jeruzalemski, škof

++ Franc (obletna) in Marija Renata Šemrov

+ Jože Černač

Jožef, Jezusov rednik

+ Jožefa Sever

v čast in zahvalo sv. Jožefu

+ Martin iz Brage, škof

+++ Kontelj

++ starši Zbačnik

+ Milka in +++ Magajna

Serapion, škof, mučenec

za zdravje

+ Vida in +++ Križman in Vlah

+ Boris Zalar

4. POSTNA nedelja

Lea, spokornica

+++ Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

+ Klara Tornič

po namenu

• Vsem vernikom in vsem ljudem želimo obilo Božjega varstva ter telesnega in duhovnega zdravja.
  • Vse vabimo, da se vsak dan ob 18. uri doma pridružite mašni daritvi, ki jo darujeva duhovnika v župnijski dvorani po oznanjenih mašnih namenih. Prosimo vas, da skupaj z nama molite tudi za zdravje vseh bolnih, za milost večnega življenja za vse umirajoče ter za vse bolniško osebje in nas vse, da bi v teh dneh zmogli prav ravnati in se obvarovati pred okužbami in širjenju bolezni. Verujmo v moč Jezuse obljube, da bomo naše molitve v katerih se bomo združili v njegovem imenu uslišane. Maše, ki so označene z rumeno, bomo opravili kasneje, takoj ko bo mogoče, kar bo oznanjeno tudi v oznanilih.
  • Župnijska cerkev v Postojni je vsak dan odprta za molitev od 9. ure do 19. uri. Upoštevajte navodila Slovenske škofovske konference, ki so objavljena na spletu. Kljub navodilom pa menimo, da je sedaj bolje, da ostajajte doma in da molite v zavetju vaših domov, saj v cerkvi težko zagotavljamo potrebno varnost in dezinfekcijo.
  • Do nadaljnjega odpadejo vsi napovedani pastoralni dogodki, priprave in vsa srečanja tako v župnijskem, kot tudi dekanijskem in škofijskem merilu.
  • Oba duhovnika sva dosegljiva po e-pošti in po telefonu.
  • Starše veroučencev vabimo, da skupaj z otroki predelajo kateheze, ki so na vrsti v tem in prihodnjem tednu. Izkoristimo čas karantene tudi za medsebojni pogovor o veri in pomenu vere.
  • V tem tednu začenjamo teden družine s praznikom sv. Jožefa. Spremljamo dogajanje in predloge, ki bomo objavili na župnijski spletni strani. Sveta Družina, prosi za nas in obvaruj nas!