4. postna nedelja C - 31. marec 2019

Objavljeno: 31. 03. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

4. POSTNA NEDELJA

Oznanila v pdf obliki (458 KB).

mar.

+ Anica Kragelj

+ Jože Kontelj

za župniji

• Svete maše bodo med tednom od jutri naprej bo 19. uri.
  • Križev pot v petek bo na začetku maše ob 19. uri. Vodijo ga veroučenci 6. razreda.
  • Križev pot  prihodnjo nedeljo bo križev pot v cerkvi ob 18.30, pol ure pred sveto mašo.
  • CELODNEVNO ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA imamo to nedeljo, 31.3., od 11. ure do 18.30. Razpored češčenja je v župnijskem listu Med nami. Do 12. ure molijo predstavniki Karitas in mešani pevski zbor. Od 12. do 13. kdor želi. Od 13. do 14. ure člani bibličnih skupin in molitvene skupine. Od 14. do 15. ure skavti in mladi. Od 15. do 16. ure družine prvoobhajancev in veroučencev nižjih razredov. Od 16. do 17. ure zakonske skupine in družine z majhnimi otroki. Od 17. do 18. ure vsi, ki prej ne morete. Ob 18. uri bodo litanije, sklep češčenja, nato križev pot. Ob 19. uri večerna sveta maša.
  • VEROUK:  bo ta teden po urniku.
  • SKRB ZA ŽUPNIJSKO CERKEV; ima skupina 2.
  • NIKODEMOVA SKUPINA: ima srečanje v sredo, 3. 4., ob 20. uri
  • BIBLIČNA SKUPINA: ima srečanje v četrtek, 4. 4., po maši
  • PRVI PETEK, 5. 4.: dopoldne obisk bolnikov po domovih in v domu upokojencev.
  • S petka na soboto imamo dekanijsko češčenje 24 UR ZA GOSPODA. Župnija Postojna časti Najsvetejše od 23. ure v petek, do do 4. ure zjutraj v soboto. Pred spovednim kabinetom je na mizici list na katerega se lahko vpišete ob kateri uri lahko pridete moliti pred Najsvetejšim.
  • Prihodnjo nedeljo, 7.4., se začne 14. radijski misijon. Vabljeni k poslušanju.
  • Prihodnjo nedeljo, 7. 4. bomo imeli štetje nedeljnikov. Zato pridite vsi k maši.
  • Pri Sv. Antonu lahko darujete dar za rože za velikonočne praznike. Hvala vsem, ki ste pripravljeni darovati.
  • ČETRTI POSTNI TEDEN je TEDEN ZAHVALJEVANJA (31. marec). Naj bo teden v katerem smo še posebej hvaležni in dobrotljivi.

Otroci: Vsak večer se zahvali za 5 stvari, ki si jih ta dan prejel.
Mladi: Vsak dan se zahvali staršem za eno od stvari, ki niso samoumevne: pripravljen obrok, oprano perilo, žepnina, prevoz …
Starši: Bodi hvaležen za vse, kar si lepega doživel v svojem življenju. Z zakoncem si vsak večer izmenjajta najlepši dogodek dneva.

Blagoslovljen četrti postni teden.