OZNANILA NA 4. ADVENTNO NEDELJO POSTOJNA

++ Emil Kompara in Ivana Črnigoj

+++ Čelhar, Slavec, Slejko in Vodopivec

++ Marjanca in Viktor Fajdiga in ++ Frida in Karlo Ambrožič

1. V soboto, 23. 12. bo skavti po maši še zadnjič delili Betlehemsko lučko miru.
  2. V nedeljo, 24. 12., ob 15. uri bo blagoslov jaslic v Zalogu.
  3. V nedeljo zvečer bo SVETI VEČER. Večerna maša na sveti večer za družine z majhnimi otroki bo ob 18. uri. Polnočnica ob polnoči. Preživite sveti večer v krogu družine z blagoslovom doma in z molitvijo ob jaslicah.
  4. Na božič, praznik Jezusovega rojstva so maše kakor vsako nedeljo, ob 8. uri, ob 10. uri in ob 18. uri.
  5. V torek, 26. 12., je praznik svetega Štefana, našega farnega zavetnika bodo svete maše ob 8. uri, ob 10. uri in ob 18. uri. Slovesno mašo ob 18. uri bo vodil g. škof Metod Pirih s somaševanjem domačih in povabljenih duhovnikov. Lepo povabljeni v večjem številu k večerni sveti maši. Na sv. Štefana praznujemo tudi dan samostojnosti. Na pobudo slovenskih škofov, zmolimo ta dan za domovino Oče naš, Zdrava Marijo in Slavo Očetu.
  6. V sredo, 27. 12., bo sveta maša v domu upokojencev v Postojni ob 10.30  uri.
  7. V petek, 29. 12. bo popoldne ob 16. uri zlata poroka Sonje in Franca Dolenca.
  8. Prihodnjo nedeljo je praznik Svete Družine. Pri maši od 10 uri bo blagoslov otrok in družin.
  9. Prihodnjo nedeljo, na silvestrovo, bo drugi sveti večer, ko pokropimo in blagoslovimo svoje domove. Pri večerni sveti maši se bomo zahvalili Bogu za vse dobrote, ki smo jih prejeli v tem letu. Zapeli bomo zahvalno pesem in se Bogu priporočili za prihodnje leto.
  10. Na Silvestrovo ob 23.30 uri bomo v cerkvi izpostavili Najsvetejše in dočakali novo leto skupaj z Jezusom. Potem si bomo nazdravili in voščili vse najboljše.
  11. Na novega leta dan, v ponedeljek, 1. 1. 2018, bosta sveti maši ob 10. uri in ob 18. uri. Ta dan praznujemo prazni Marije Svete Božje Matere in svetovni dan miru.
  12. NOV ELEKTRONSKI NASLOV ŽUPNIJE POSTOJNA Zaradi menjave operaterja je prišlo tudi do zamenjave naslova elektronske pošte župnije Postojna. Nov naslov je zupnija.postojna@rkc.si.