Priprava na zakon 2023

Midva v Božjem načrtu 2023

Datumi priprave na zakon:

Prijavite sprejemao do TEDEN (7) dni pred začetkom priprave.
Prvi termin: Od 20. - 21. 1. in od 27. - 29. 1. ob 16. uri ODPADE, KER NI DOVOLJ PRIJEVLJENIH!!!!
Drugi termin: Od 3. - 4. 3. in od 10. - 12. 3. ob 16. uri
Tretji termin: Od 9. - 10. 6. in od 16. - 18. 6. ob 17. uri

Srečanja zakonske priprave potekajo v župnijski dvorani v Postojni, na naslovu: Vilharjeva 2, 6230 Postojna. V kolikor bodo srečanja po ZOOMU vas bomo naknadno obvestili. Srečanja se bodo izvajala v kolikor bo prijavljenih vsaj 5 parov. Dar za udeležbo na pripavij je 10€/udeleženca.

Info. Župnija Postojna: 05/ 720-46-40; ali GSM: 041 379 468; zupnija.postojna@rkc.si

Kliknite na povezavo do elektronske prijavnice in se prijavite na pripravo za zakon: E-prijavnica za pripravo na zakon 2023

Plakat:

Kliknite na povezavo do plakata: Midva v Božjem načrtu 2023

Priprava na zakon je namenjena zaročencem, ki razmišljajo o sklenitvi zakonske zveze z zakramentom svetega zakona.

Dobro se je udeležiti priprave vsaj eno leto pred poroko.

Pripravo sestavlja pet srečanj (v dveh vikendih, pet.-sob. in pet.-sob-ned.) Na srečanjih skupaj razmišljamo o pomenu zakonske obljube.

"Jaz sprejmem .... in obljubim, da te bom ljubil in spoštoval, v sreči in nesreči, v bolezni in zdravju, vse dni svojega življenja."

Pripravo vodijo zakonski pari, ki imajo že več let zakonskih izkušenj, kot tudi posvečeni laiki in duhovniki.

Priprava je namenjen zaročencem, parom živečim v zunajzakonskem razmerju in civilno poročenim, ki želijo prejeti zakrament zakona in obnoviti pripadnost Kristusu in Cerkvi.

Pred obiskom priprave obvestite tudi domačega župnika, da vas podpre z molitvijo in koristinimi informacijami.