OZNANILA ZA 34. NEDELJO MED LETOM JEZUS KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

Objavljeno: 25. 11. 2017

• NA NEDELJO KRISTUSA KRALJA zaključujemo cerkveno leto. Vsi, ki ste opravili posvetitev svojih družin Jezusovemu in Marijinemu Srcu, ste povabljeni, da to posvetitev na današnji dan obnovite.
  • VEROUK bo za vse razrede po urniku. Prvi razred, skupina B, ima verouk v sredo, 29. 11., ob 17. uri.
  • V sredo, 29. 11., se bo začela DEVETDNEVNICA PRED PRAZNIKOM BREZMADEŽNE. Vabljeni v čim večjemu številu k devetdnevnici.
  • Sveti Andrej zavetnik cerkvice sv. Andreja v Velikem Otoku, goduje v četrtek, 30. 11. 2017. Sveta maša za shod svetega Andreja bo v nedeljo, 3. 12., ob 15. uri  v cerkvi sv. Andreja v primeru lepega vremena, v primeru slabega vremena in dežja pa v cerkvi sv. Katarine v Velikem Otoku. V četrtek, 30. 11. na sam god bo sveta maša v cerkvi sv. Katarine Aleksandrijske v Velikem Otoku ob 17. uri in ne ob 15. uri, kot je bilo objavljeno v oznanilih. Vabljeni k svetima mašama zlasti vsi tisti, ki godujete. Naj vam sv. Andrej izprosi junaštva, posebej pa mladim, da bi se lažje odločali za krščanski zakon in da bi v njem vztrajali.
  • SREČANJE MARTINOVIH ZAKONCEV bo v četrtek, 30. 11., ob 20.30. uri.
  • NA PRVI PETEK bomo od 9. ure dalje obiskali bolnike in ostarele.
  • SREČANJE MLADINSKE SKUPINE bo v petek, 1. 12., ob 20. uri.
  • SVETI KRST bo prejela v soboto, 2. 12. ob v župnijski cerkvi Ivona Knežević, Cesta v Staro vas 3.
  • DELAVNICA ADVENTNIH VENČKOV bo v soboto, 2. 12., od 15. ure do 16.30 ure, v veroučnih prostorih. Delavnica bo potekala pod mentorstvom odraslih skavtov, od 15. do 16.30. ure. Prinesite s seboj vse potrebno za okrasitev adventnega venčka tako kot lani.
  • K ČIŠČENJU VEROUČNIH PROSTOROV so v soboto, 2. 12., po končani delavnici ob 16.30. uri naprošeni odrasli skavti, ki bodo vodili delavnico adventnih venčkov.
  • PRIHODNJO NEDELJO bomo praznovali 1. ADVENTNO NEDELJO in NEDELJO KARITAS. Otroci bodo na prvo adventno nedeljo pri maši dobili adventni koledar, ki je namenjen molitvi in adventni pripravi na božič.
  • POMAGAJMO SVETEMU MIKLAVŽU, ki bo otroke do 9 let starosti tudi letos obiskal v župnijski cerkvi v torek, 5. 12., ob 17. uri. Prav tako pa tudi ostarele in bolne v Talita Kum in v Domu upokojencev, v sredo, 6. 12. dopoldne. Miklavžu pa lahko pomagate tudi z denarnimi darovi, ki jih oddate v nabiralnik na koncu cerkve ob krstnem kamnu. Mislim, da bo Sveti Miklavž vesel vsakega daru.
  • Na policah za tiskovine dobite MARIJANSKE KOLEDARJE, po priporočenem daru 2.5 €.
  • MOHORJEVKE. V župnišču dobite redno zbirko Mohorjevih knjig za leto 2018. po znižani ceni 55€. Možno je tudi v prednaročilu naročiti Mohorjevo zbirko 2019 za 45 €. Prijave zbiramo do konca januarja 2018.
  • VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN TEDEN!

JEZUS KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

+++ Derenčin in Loštrek

+ Jožef Škodnik

za župniji