Oznanila za 28 nedeljo med letom

Jadviga, kneginja

Zalog:  + Kristina in Teodor Ipavec

+ Stanislav Bremec

+ Franc Knafelc (namesto cvetja)

Ignacij Antiohijski, škof

Zagon: + Štefanija in Pavel Brezec

+ Marija Turk

+ Franc Sajovic (Vodice)

Luka, evangelist

po namenu 128

v zahvalo za Božje varstvo v nezgodi

+ Iva Rudež

Pavel od Križa,         duhovnik

+ Ana Penko

+ Stanislav Šantelj

+ Marija Mikuletič in +++ Benčina

Irena, (Mira), muč.

+ Metka Bratoš (Bizjak)

v čast Materi Božji za zdravje

Uršula, devica, muč.

+ Vladimir in +++ Bizjak

++ Andrej in Ivanka Koren

Janez Pavel II., papež

++ Ivana  in Alojzij Črnigoj

+ Jože Jurca 30 dan.

za župniji

MAŠA ZA DRUŽINE Z MAJHNIMI OTROKI

++ Marija in Ludvik Vadnov

• V petek smo se poslovili od kapelice Fatimske MB. Hvala vsem, ki ste jo sprejeli na svoj dom in ob njej molili. Če bi še kdo želel vzeti kapelico na svoj dom naj se zglasi v župnišču pri župniku.
  • SVETI KRSTI:  Novokrščenki Maji Krebelj, ki bo v nedeljo, 15. 10. ob 12h prejela sveti krst iskreno čestitamo, prav tako čestitamo tudi staršema in botri.
  • Vabimo na MOLITEV ROŽNEGA VENCA, ki ga bomo skupaj molili vsak dan pol ure pred večerno mašo.
  • VEROUK bo potekal za vse razrede po urniku. Prvi razred - skupna A bo imela verouk v torek, 17. 10. ob 16.30 uri.
  • ZAKONSKA SKUPINA JANEZA PAVLA II bo imela srečanje v torek, 17. 10. ob 20.00 uri.
  • SLOMŠKOVI ZAKONCI bo imela srečanje v sredo, 18.10. ob 17.15 uri.
  • VSI ČLANI ZAKONSKIH SKUPIN vabljeni v nedeljo, 22. 10., po družinski maši na kratko skupno srečanje vseh zakonskih skupin. Če bi se želel zakonskim skupinam pridružiti še kakšen zakonski par je prav tako povabljen, da pride zraven.
  • Do srede, 18. 10., zbiramo prijave za romanje v Koper na 40-LETNICO OBNOVITVE ŠKOFIJE KOPER, ki bo v soboto, 21. 10. Avtobus z romarji bo odpeljal iz avtobusne postaje v Postoji ob 9.00. uri.
  • SKAVTSKA MAŠA bo v petek, 20. 10. ob 18. uri.
  • MLADINSKA SKUPINA ima srečanje v petek, 20. 10. ob 19.30 uri.
  • ČIŠČENJE VEROUČNIH PROSTOROV - K čiščenju veroučnih prostorov so v soboto, 21. 10. ob 14.30. uri naprošeni starši 3. razreda. Hvala mami, ki je v imenu 4 razreda v soboto počistila veroučne prostore.
  • Prihodnjo nedeljo praznujemo Misijonsko nedeljo in 91. svetovni dan misijonov. Pri vseh mašah bomo darovali za potrebe misijonov. Bodimo radodarni. V soboto, 21. 10. bomo po večerni maši ob 18.45, imeli misijonski večer, kjer si bomo v župnijski dvorani skupaj ogledali kratek film o Madagaskarju, nato pa nam bo g. Janko Kosmač, predstavil svoje življene in delo, ki ga je preživel v misijonih. Lepo vabljeni.
  • Prihodnjo nedeljo nam bomo predstavniki društva Vincencijeve zveze dobrote predstavili Vincencijev koledar in njihovo dobrodelno delo.
  • V četrtek, 26. 10. bo v župnijski cekrvi v Postojni ob 19. uri koncert MpZ Postojna in ŽPZ Petrol. Lepo vabljeni.
  • Do srede, 25. 10. zbiramo prijave za DEKANIJSKO ROMANJE NA SVETO GORO NA DIAKONSKO POSVEČENJE. Odhod avtobusa bo iz avtobusne postaje v Postojni v nedeljo, 29. 10. ob 13.15. uri. Lepo vabljeni na dekanijsko romanje.
  • V primeru lepega vremena bi imeli v soboto, 4. 11. romanje po postojnskih podružnicah. Več v prihodnjih tiskanih oznanilih Med nami.
  • Mašo za bolnike in ostarele s podelitvijo bolniškega maziljenja bomo imeli tu v Postojni v nedeljo 5. 11. ob 15h. Že v naprej prosim za pomoč in organizacijo starejše in mlajše skavte in sodelavce župnijske Karitas.
  • Vsem želimo blagoslovljen teden in obilo milosti.

Vnesite vaš prispevek