Oznanila: 34. nedelja med letom - 21. novembra 2021

Studeno ++ starši Milavec in Mejak, Studeno 26

v čast Sv. Duhu za razsvetljenje družine Košmrlj

Cecilija, devica in mučenka

za žive in pokojne pevce

+++ bratje in sestre Knafelc

+ Anton Slavec

Klemen I., papež

++ starši Hmeljak

++ Jože in Alojzija Kupčič

Andrej Dung-Lac, duhovnik

+ Igor Kompara, 30. dan

za zdravje

Studeno + Milojka Mozetič

Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka

Veliki Otok + Peter Simčič in starši Škrlj

+ Marija Širca, 8. dan

Valerijan Oglejski, škof

+ Janez Hostnik

v čast sv. Jožefu po namenu (Fajdiga Stana)

Studeno + Matej Milavec, 8. dan

Modest in Virgil, škofa

v zahvalo Materi Božji

++ Marija in Janko Bizjak

28.  nov.

1. ADVENTNA NEDELJA

NEDELJA KARITAS

+ Oskar Živec

+ Ivanka, Stanko, Bogdan in Majda Debevc in  Marija in Slavko Gorenšek

Studeno za žive in rajne obeh župnij

++ Anton in Stanislava Zorman

• Jutri začenjamo teden Karitas. Nagovarjalo nas bo geslo: »SRCE, ki sprejema«. Naj nam bo ta teden vsem v spodbudo, da bodo naša srca postajala vedno bolj sposobna sprejemati druge v odprtosti Sv. Duhu in v moči ljubezni do bližnjega! Iskreno se zahvaljujemo vsem sodelavcem Karitas, ki delujejo v naših župnijah. Vsem, ki ste v teh dneh darovali hrano in obleko in materialne darove. Podprimo njihovo delo z molitvijo in sodelovanjem. Prihodnjo nedeljo bo škofijska nabirka za potrebe Karitas.
  • bo ta teden za vse razrede na daljavo, razen za 5. razred v Postojni, ki bo imel verouk v župnišču. Za obisk verouka v živo veljajo enaki pogoji, kot za obisk šole. To je PCT potrdilo. Zadostuje potrdilo o testiranju v šoli, ki ni starejše od 48 ur.
  • V ponedeljek praznujemo god sv. Cecilije, zavetnice cerkvenega petja, pevcev in organistov, pritrkovalcev. Vsem, ki tudi v teh težkih časih in pogojih bogatite naša bogoslužja s cerkvenim petjem in glasbo se iskreno zahvaljujemo. Naj Gospod na priprošnjo sv. Cecilije usliši vaše molitve in prošnje.
  • V sredo, 24. 11., ob 19. uri bo v župnišču SREČANJE ŽGS POSTOJNA.
  • V četrtek ne bo maše v Studenem, bo pa maša v Velikem Otoku ob 17. uri, ker je god Katarine Aleksandrijske.
  • Prihodnjo nedeljo bomo začeli novo cerkveno leto, adventni čas in praznovali nedeljo Karitas. Pri maši ob 10h sodelujejo veroučenci in člani karitas.
  • Na omarici za tiskovine so MARIJANSKI KOLEDARJI za leto 2022. Priporočen dar za Marijanski koledar + žepni koledar je 2.50€. Prišli so Adventi koledarji za otroke.
  • V večno življenje so odšli: + Milavec Matej, Studeno 29, Marija Širca, Zagon 35 in Slavko Jelič, Župančičeva ulica 5.
  • VSEM ŽELIMO LEPO NEDELJO IN BLAGOSLOVLJEN TEDEN.