Oznanila: 29. nedelja med letom - 17. oktobra 2021

Objavljeno: 16. 10. 2021

OZNANILA ZA ŽUPNIJO POSTOJNA

okt.

Ignacij Antiohijski, škof, muč.

+ Blaž Mrsić

+ Peter Križman in +++ Vlah

+++ Jožefa, Anton, Veronika in Jože Lenarčič

Studeno +++ Križman in Magajna, Studeno 12

• ŠKOFIJSKO ODPRTJE SINODE Danes v nedeljo, 17. 10., ob 17. uri bo škof Jurij v koprski stolnici odprl sinodalno dogajanje škofovske sinode za našo škofijo. Več o pomenu sinode si lahko preberete v župnijskem glasilu Med nami. Odprtja sinode se bosta udeležila dekan in prodekan ter dva predstavnika laikov. Prav je, da sinodalno dogajanje podpremo z molitvijo. Molitev za sinodo je objavljena v župnijskem glasilu.
  • VEROUK bo ta teden za vse razrede po urniku. Skupina, ki je v karanteni ima verouk v četrtek na daljavo.
  • VABLJENI K MOLITVI ROŽNEGA VENCA v cerkvi pol ure pred sveto mašo. Kdor ne more priti v cerkev, je povabljen, da moli rožni venec doma, kot večerno molitev. Kakšno desetko namenite tudi za župnika in vikarja.
  • SREČANJE KATEHETOV IN KATEHISTNIJ bo v ponedeljek, 18. 10., ob 19.45.
  • SREČANJE BIBLIČNE SKUPINE bo v sredo, 20. 10., ob 19.45.
  • SREČANJE ZAKONSKE SKUPINE bo v četrtek, 21. 10., ob 21. uri v župnišču.
  • SREČANJE MLADIH bo v petek, 22. 10. ob 20. uri v Postojni.
  • MOLITEV ZA KONEC EPIDEMIJE IN EDINOST V CERKVI. Slovenski škofje so nas prejšnjo nedeljo v pismu prosili, da bi danes po vseh župnijah molili za konec epidemije in za edinost med nami.
  • MIKLAVŽ išče sodelavce. Tako kot v mnogih župnijah bi radi tudi v Postojni ustanovili odbor oz. skupino, ki bi prevzela pripravo daril in miklavževanja. Kdor je pripravljen sodelovati, naj to sporoči vikarju Tilnu (040 268 991, e-naslov: tilen.kocjancic1@gmail.com)
  • SVETA KRSTA Prihodnjo nedeljo, 24. 10., bosta v župniji Studeno prejela sveti krst Hana Mohar, Gorenje 27a in Aleks Kobal, Belsko 6b. Staršem in novokrščencema iskreno čestitamo.
  • NAŠI RAJNI K Gospodu sta po zasluženo plačilo odšli + Albina Dužnik, Globočnikova 24, in + Marija Antončič, Erazmova 22. Naj jima Gospod podeli večni mir in pokoj in večna luč naj jima sveti.
  • POGOJI ZA OBISK SVETE MAŠE V CERKVI. Obvezno dokazilo PCT, razdalja 1 m, maska in razkuževanje rok. Glede na to, da imamo vsi PCT lahko sedemo v vsako klop. Še vedno držimo razdaljo, kolikor se da.
  • VSEM ŽELIMO LEPO NEDELJO IN BLAGOSLOVLJEN TEDEN.