Oznanila: 24. nedelja med letom - 12. september 2021

Zagon + Viktor Brizjak

+ Frančiška in +++ Černjač

sep.

Janez Zlatousti, škof in c. učit.

+ Alojz Černač

+ Stanko Žigon ob 100 rojstva

Povišanje sv. Križa

Zalog + Katarina Ipavec

+++ iz družine Lunder iz Šapjan

Žalostna Mati Božja

+ Marija Blažič, 30. dan

Studeno + Jože Debevec, 30. dan

Marjeta, devica, mučenka

+ Zoro Geržina

+++ Kranjc

Robert Bellarmino, škof

+ Branko Jenček

Belsko + David Požar, Belsko 28a

Jožef Kupertinski, duhovnik

+ Terezija Širca

+++ Vilhar, Veliki Otok 30

Januarij, škof in mučenec

FARNI DAN za žive in rajne obeh župnij

Studeno +++ Klemen in Ostanek in za vse sorodnike, Gorenje 20

+ Jože in Anica Rebec

• Danes praznujemo v Sloveniji nedeljo mladih.
  • POGOJI ZA OBISK SVETE MAŠE V CERKVI ostajajo enaki. Razdalja 1,5 m, maska in razkuževanje rok. Za obisk maše ni potreben PTC.
  • VEROUK bo ta teden za vse razrede po urniku. Veroučenci do 12. leta ne potrebujejo PTC, za starejše veljajo isti pogoji kot za šolo. Če gre otrok lahko v šolo lahko pride tudi k verouku.
  • Srečanje mladinske skupine bo v petek, 17. 9., ob 20 uri v župnišču v Postojni.
  • V soboto, 18. 9., bo romanje mladih v Stično.
  • V nedeljo, 19. 9. bo v Postojni farni dan. Slovesna maša ob 10. uri. Po maši program pred cerkvijo in skupno kosilo (jota). V primeru dežja kosilo odpade, ostane pa torta. Vsi lepo povabljeni. Priporočamo se za dobrote domače kuhinje in za pijačo.
  • Prihodnjo nedeljo, 19. 9., ob 20. uri bo zvečer v cerkvi v Postojni sakralni koncert, (peli bodo tudi že med mašo) Lucasa Somoza Ostreca in Marcosa Finak, ki ju bo na orglah spremljal Gregor Klančič. Koncert organizira Turistično društvo Postojna v sodelovanju z župnijo. Lepo vabljeni.
  • V torek, 14. 9., ob 13. uri pogreb Marte Turk, Vegova 25.
  • Na mizici za tikovine lahko vzamete Vincencijeve koledarje, svoj dar nakažete na priloženi položnici, ki je v ovojnici Vincencijevemu društvu. Priporočeni dar za koledar je 10€. S prejetimi darovi bodo letos podprli delo z mladimi. Akcijo lahko podprete tudi z nakazilom sredstev na TRR: SI56 6100 0001 6125 821.
  • Prihodnjo nedeljo bomo v obeh župnijah imeli predstavitev kandidatov za izbor novih članov ŽPS. Vsi kandidati zato lepo povabljeni k sveti maši.
  • Vsem želimo lepo nedeljo in blagoslovljen teden.

STUDENO:

• Prihodnjo nedeljo katehetska nedelja, k maši povabljeni vsi veroučenci. Pri mašo blagoslov učencev in šolskih torb.
  • Oklici: V soboto, 25. 9., bosta sklenila v župnij Studeno cerkveno poroko Eva Širca iz župnije Studeno in Patrik Likar iz župnije Drežnica.