Oznanila: 23. nedelja med letom - 5. september 2021

OZNANILA ZA ŽUPNIJI POSTOJNA

[Oznanila v pdf obliki Postojna] [Oznanila v pdf obliki Studeno]

Mati Terezija, redovnica

v čast in zahvalo sv. Jožefu

++ Ludvik in Marija Vadnov

+ Angela Lenassi, 8. dan

+ Marija Rebula in + Urška Krek

Prot in Hijacint, mučenca

Zalog v zahvalo za vse žive in +++ dobrotnike

+ Zora Geržina

Marijino ime

v zahvalo in čast Materi Božji

+ Milka Doles

Planinska gora ++ Frančiška in Lovro Milavec

Zalog za žive in rajne

Zagon + Viktor Brizjak

+ Frančiška in +++ Černjač

• POGOJI ZA OBISK SVETE MAŠE V CERKVI ostajajo nespremenjeni. Razdalja 1m, maska in razkuževanje rok.
  • VEROUK se bo začel za vse razrede od ponedeljka, 6. 9. dalje po urniku. K prvi uri verouka prinesejo veroučenci podpisana spričevala in dar za veroučno leto in nakup veroučnih knjig. Urnik verouka in cene veroučnih knjig so objavljene v tiskanih oznanilih.
  • Srečanje biblične skupine v sredo, 8. 9., po sveti maši, ob 19.45. Letos bomo skupaj premišljevali nedeljsko božjo besedo.
  • Srečanje mladinske skupine bo v živo v petek, 10. 9., ob 20 uri v župnišču v Postojni. Spoznavno srečanje z vikarjem Tilnom, prijava za Stično, priprava sodelovanja na nedeljo mladih. Pridite vsi, pridite točno.
  • V soboto, 11. 9., škofijski molitveni dan na Sveti Gori.
  • Prihodnjo nedeljo, 12. 9. bo sveta maša tudi na Planinski gori ob 11.30.
  • Prihodnjo nedeljo praznujemo nedeljo mladih. Mladi so povabljeni k sodelovanju zlasti pri večerni nedeljski maši.
  • Prihodnjo nedeljo bomo praznovali tudi opasilo v Zalogu v čast sv. Danijelu, ob 16. uri in v Zagonu v čast sv. Notburgi, ob 16. uri.
  • Vsem želimo lepo nedeljo in blagoslovljen teden. Vsem učencem, katehetom in učiteljem pa dober začetek šole in verouka.

OZNANILA ZA ŽUPNIJO STUDENO

• VEROUK se bo začel v Studenem v sredo, 8. 9. po urniku. K prvi uri verouka prinesejo veroučenci podpisana spričevala in dar za veroučno leto in nakup veroučnih knjig. Urnik verouka in cene veroučnih knjig so objavljene v tiskanih oznanilih.
  • Starše veroučencev prosimo, če bi lahko pred začetkom verouka, kdo očistil veroučne prostore v župnišču.
  • SVETE MAŠE MED TEDNOM BODO OD SEPTEMBRA NAPREJ OB 18. uri.
  • SREČANJE  ŽPS STUDENO bo v četrtek, 9. 9., ob 18.45. uri v župnišču v Studenem. Tema bo priprava izbora volitev v ŽPS, ki bodo v nedeljo, 26. 9. V nedeljo, 19. 9. bi imeli predstavitev kandidatov.
  • Prihodnjo nedeljo bo sveta maša na Planinski gori ob 11.30. Pri maši so povabljeni k sodelovanju mladi, ker je to nedelja mladih.
  • Prihodnjo nedeljo bo ob 13. uri blagoslov prenovljene kapelice sv. Antona v Strmci. Po blagoslovu skupno druženje ob dobrotah domačinov.
  • Srečanje mladinske skupine bo v »živo« v petek, 10. 9., ob 20 uri v župnišču v Postojni. Spoznavno srečanje z vikarjem Tilnom, prijava za Stično, priprava sodelovanja na nedeljo mladih. Pridite vsi, pridite točno.
  • V soboto, 11. 9., bo škofijski molitveni dan na Sveti Gori.
  • Zahvala vsem, ki ste pripravili današnje opasilo v Gorenjah.