BINKOŠTI - 23. maj 2021

++ Tilka in Josip Čeč

Marija, Pomočnica kristjanov

v zahvalo in v čast Materi Božji

Mariji pomagaj s prošnjo za uspešno maturo

Beda Častitljivi, duhovnik

++ Marija in Andrej Kobal

Filip Neri, duhovnik

+ Matija Kovač

+ Ivanka Panič, 30. dan

Alojzij Gorzde, mučenec

+++ Sojer

v čast Svetemu Duhu za novo rojstvo

German Pariški, škof

za zdravje in v zahvalo

+ Rezi Susa

Maksim Emonski, škof

za zdravje

+ Borut Debevec

NEDELJA SVETE TROJICE

Kancijan in drugi oglejski mučenci

+ Ivan Žakelj (družina Debevec)

Studeno + Ana Zlosel, Studeno 12

+ Anton Klobučar

• Danes praznujemo BINKOŠTI, petdeseti dan po vstajenju. Po vztrajni molitvi in prošnji so prvi apostoli in kristjani prejeli Svetega Duha. Z zaupanjem in vero prosimo tudi mi, da bi prejeli Njegove darove skupaj z našimi birmanci v Studenem.
  • VEČERNE MAŠE bodo ob 19. uri. Prijava na mašo ni potrebna. V cerkvi držimo razdaljo 1.5 m, nosimo masko in si razkužimo roke. Vabljeni k sveti maši.
  • VEROUK  bo v tem tednu po urniku. V župnišču bo verouk za veroučence 1. razreda in veroučence, ki jih učijo župnik, Ana in Mateja. Ostali razredi bodo imeli verouk na domu. Kdor še ni prinesel spričevala naj to stori v tem tednu.
  • PRVOOBHAJANCI še naprej vabljeni k Šmarnicam od ponedeljka do petka na župnijski vrt ob 18. uri.
  • Prihodnjo nedeljo, 30. 5., nas bodo obiskali mladi iz programa POTA, ki bodo v avgustu odšli v misijon v Južnoafriško Republiko. Priporočajo se za naše darove!
  • Zaključili smo velikonočni čas. Ostanimo velikonočni kristjani in oznanjajmo zmago življenja nad smrtjo, zmago upanja nad obupom in zmago ljubezni nas sebičnostjo.

ŽUPNIJA STUDENO:

• ISKRENA ZAHVALA staršem, animatorjem, birmancem in birmankam in vsem ostalim za pripravo in sodelovanje na birmi v Studenem.
  • Oklici: Sveti zakon bosta dne 5. junija 2021 sklenila Aljaž Štrukelj iz župnije Vipavski Križ in Nika Pečar iz župnije Studeno.