1. adventna nedelja - 29. november 2020

OZNANILA ZA ŽUPNIJI POSTOJNA IN STUDENO

1. adventna nedelja
leto B

Ta oznanila v pdf obliki.   |   Družinsko bogoslužje   |   Družina skozi advent  |  Molitev ob adventnih venčkih

nov.

1. ADVENTNA NEDELJA

NEDELJA KARITAS

+++ Vadnjal

+ Alojz Biščak

Studeno ++ Andrej in Marija Prelaz, Studeno 12

nov.

Andrej apostol,

p.c. v Velikem Otoku

p. Andrej Božič in Štefanija Kotnik

++ Cvetka in Jože Vadnov

Edmund Campion, mučenec

++++ Mihelčič

+ Jože Ulčar

Bibijana (Vivijana), mučenka

+ Marija Širca

+ Marija Klobučar

Frančišek Ksaver, duhovnik

++ Franc in Ester Šturm in ++ starši

za duhovne poklice (molitvena skupina)

Janez Damaščan, duhovnik

prvi petek

+ Jožef Jurca in Stanislav Šantelj

za zdravje

Saba (Sava), opat, puščavnik

prva sobota

v zahvalo svetogorski Materi Božji

Studeno  ++ Irena Milavec in Viktor Vilhar

2. ADVENTNA NEDELJA

Miklavž, Nikolaj, škof

+ Anton Sever

+ Silava Knafelc

Studeno +++ Silavana Širca in Jožefa in Franc Podboj, Studeno 32

• Danes zaključujemo teden karitas in začenjamo novo cerkveno leto ter adventni čas, ki je čas priprave na božič, to je Jezusovo rojstvo. Vabimo vas k molitvi ob adventnem vencu. Veliko zanimivih adventnih predlogov najdete na spletni strani slovenskega katehetskega urada. V cerkvi lahko vzamete adventni in Marijanski koledar. Prav tako začenjamo danes tudi devetdnevnico v čas Brezmadežni devici Mariji. Vabimo vas k molitvi, ki smo jo objavili v župnijskem listu Med nami.
  • Danes je prav, da se zares iskreno zahvalim vsem sodelavcem karitas, ki kljub težkim razmeram, pomagate ljudem v stiski z delitvijo hrane in z dežursti v centru Karitas v Postojni. Naj vam Bog povrne z zemeljskimi in večnimi darovi.
  • Verouk bo tudi ta teden za vse razrede potekal na domu.
  • Župnikove maše lahko še naprej spremljate v živo na youtube kanalu Župnije Postojna. Povezava je objavljena na župnijski spletni strani.
  • Možnost za prejem svetega obhajila med tednom je od 18.35 - 18.50, ob nedeljah pa v Postojni, od 10.50 do 11.05, in v Studenem, od 10.50 do 11. ure.
  • Srečanje katehetskega zbora po zoomu, bo v sredo, 2. 12., ob 19.30.
  • Obisk bolnikov in ostarelih bo na prvi petek dopoldne v Postojni in na prvo soboto dopoldne v Studenem.
  • Srečanje mladih po zoomu bo v petek, 4. 11., ob 19.30. Tema: Kako postati izpolnjen s Sveti Duhom? (Program Alfa). Marijine svetogorske podobe letos v adventu ne bodo romale po družinah zaradi nevarnosti okužbe s korona virusom.
  • Priporočamo se za mah za jaslice v cerkvi. Kdor bo v prihodnjih dneh nabiral mah, naj ga nekaj nabere tudi za jaslice v cerkvi.
  • Sveti Miklavž bo letos upošteval korona predpise, zato ne bo imel skupnega srečanja z otroki. Prepričan pa sem, da bo kljub temu obdaril vse otroke in vse, ki ste pridni.
  • Ostala oznanila si preberite v župnijskem listu Med nami. Dobite ga v cerkvi kot tudi na spletni strani obeh župnij.
  • Vsem želimo blagoslovljen adventni čas in novo cerkevno leto. Bodimo duhovno čuječi ter aktivni v adventi pripravi na letošnji božič. Pa Miklavž naj se vas v prihodnjih dneh kaj spomni in naj vam kaj dobrega prinese, kljub karanteni.