Kristus, kralj vesoljstva - 22. november 2020

Oznanila v pdf obliki.

KRISTUS KRALJ

VESOLJSTVA

Cecilija (Cilka), dev. in muč.

za vse žive in pokojne pevce

v zahvalo in priprošnjo Mariji za zdravje

++ Albina in Anton Penko

Klemen I., papež

+ Srečko Antončič

Studeno: ++ Marija in Alojz Milavec, Studeno 2

nov.

Andrej Dung-Lac, duh. in drugi vietnamski mučenci

za zdravje

++ Anton in Antonija Mahnič, Mali Otok 22

Katarina Aleksandrijska,

ZAVETNICA VELIKI OTOK

Studeno: + Jože in ++ starši Podboj, Studeno 32

Valerijan Oglejski, škof

+ Frančiška Požar, 30. dan

Studeno: + Franc Magajna, Belsko 41

Modest in Virgil, škofa in apostola Karantanije

za zdravje v dober namen

Studeno: +++ Magajna

Katarina Laboure, redovnica

+ Marija Mikuletič in +++ Benčina

Studeno: + Janez Hostnik, obletna

1. ADVENTNA NEDELJA

NEDELJA KARITAS

+++ Vadnjal

+ Alojz Biščak

Studeno: ++ Andrej in Marija Prelaz, Studeno 12

• S tem tednom zaključujemo cerkveno leto. Prihodnjo nedeljo bomo začeli adventni čas. V tem tednu vas vabimo, da doma naredite adventne venčke in da ob njih oblikujete družinsko večerno molitev. V cerkvi so na mizici za tiskovine na razpolago adventni koledarji za veroučence. Vse družine veroučencev zato vabimo, da pridejo v cerkev in si vzamejo adventni koledar.
  • Danes začenjamo tudi teden Karitas. Geslo tedna je Slišim Te. Potrudimo se, da bomo v tem tednu znali ne samo poslušati ampak tudi slišati, začutiti in osrečiti svoje bližnje. V sredo, 25. 11., ob 20. uri ste povabljeni k ogledu 30. dobrodelnega koncerta Karitas, ki bo na RTV SLO 1 ali k poslušanju na Radiu Ognjišče.
  • Danes goduje sv. Cecilija. Iskreno se zahvaljujemo vsem organistkam, zborovodkinjam, ter vsem cerkvenim pevcev in pevkam za njihovo zvesto in požrtvovalno sodelovanje s petjem pri mašah in ostalih bogoslužjih. Naj korona čim prej preneha, da bomo skupaj slavili Boga s petjem, glasbo in molitvijo.
  • Verouk bo še vedno za vse razrede potekal na daljavo.
  • Župnikovo mašo lahko spremljate v živo na youtube kanalu Župnije Postojna, med tednom ob 18. uri in ob nedeljah ob 10. uri. Povezava je objavljena na župnijski spletni strani.
  • Možnost za prejem svetega obhajila med tednom je od 18.35 - 18.50, ob nedeljah pa v Postojni, od 10.50 do 11.05, in v Studenem, od 10.50 do 11. ure.
  • Srečanje mladih po zoomu bo v petek, 27.11., ob 19.30. Tema: Kdo je Sveti Duh? (Program Alfa).
  • Možnost darovanja za potrebe župnije in za druge namene sprejemamo v župnijski pisarni, prav tako pa lahko darujete svoj dar na TRR župnije, ki je objavljen na spletni strani župnije.
  • ZAHVALA ŽUPNIKA IN VIKARJA vsem vernikom za prejete darove za biro. Bog naj vam obilno povrne z zemeljskimi in večnimi darovi.
  • Vsem želimo blagoslovljen teden in vse dobro. In ne pozabimo, da se bo Jezusova sodba nanašala na to, kar smo ali nismo storili najmanjšim med nami, to pa so lačni, žejni, tujci, goli, bolni, v ječi in še mnogi, ki zares potrebujejo našo pomoč.