VELIKI TEDEN

Objavljeno: 6. 04. 2020

Pozdravljeni, starši.
Dočakali smo karantenski veliki teden. V običajnih razmerah ta teden ne bi bilo verouka, pač pa bi bili otroci (in seveda tudi vi) povabljeni, da se udeležite obredov velikega tridnevja. Vendar čas, v katerem smo, je daleč od običajnega, zato je tudi verouk in obhajanje velikonočnih praznikov temu primerno ne-običajen.
Vabilo k udeležbi pri obredih tridnevja ostaja - upam in verjamem, da boste skupaj, kot družina, sledili obhajanju svetih maš preko spleta. Na tem mestu ponovno spomnim na župnijsko spletno stran ter stran katoliska-cerkev.si, kjer boste našli vse, kar vam lahko pride prav v zvezi s tem.
Ker so dnevi pred nami zelo duhovno bogati, naj se namesto tedenske kateheze otroci vključijo v družinsko pripravo na praznovanje. Dovolj so že veliki, da recimo vodijo križev pot na veliki petek, pobarvajo pirhe na veliko soboto in pripravijo velikonočni zajtrk na samo veliko noč. Pošiljam povezavo na t.im. "vodič za vernike", ki naj bo v pomoč celi družini.
Z bolj obsežnimi katehezami pa ponovno začnemo po praznikih.

Voščim in privoščim vam blagoslovljen veliki teden in lepo doživeto, predvsem pa "domačo" veliko noč.

k. Ana