Veliki teden

Objavljeno: 6. 04. 2020

Pozdravljeni, starši.
Dočakali smo karantenski veliki teden. V običajnih razmerah ta teden ne bi bilo verouka, pač pa bi bili otroci (in seveda tudi vi) povabljeni, da se udeležite obredov velikega tridnevja. Vendar čas, v katerem smo, je daleč od običajnega, zato je tudi verouk in obhajanje velikonočnih praznikov temu primerno ne-običajen.
Vabilo k udeležbi pri obredih tridnevja ostaja - upam in verjamem, da boste skupaj, kot družina, sledili obhajanju svetih maš preko spleta. Na tem mestu ponovno spomnim na župnijsko spletno stran ter stran katoliska-cerkev.si, kjer boste našli vse, kar vam lahko pride prav v zvezi s tem.
Tokrat otrokom pošiljam povezavo na kviz na temo cvetne nedelje, ter ilustriran labirint, ki bo otroke preko zgodbe o Jezusovem življenju, pripeljal do vstajenja.
Domače naloge ta teden nimajo, vendar kljub temu ostaja naloga, da sodelujejo pri pripravi na praznike:
pošiljam povezavo na t.im. "vodič za vernike", z namenom, da letošnja Velika noč ne bi šla mimo "kar tako". Tu boste našli tudi navodila, kako sami doma blagosloviti velikonočna jedila in velikonočni zajtrk.

Voščim in privoščim vam blagoslovljen veliki teden in lepo doživeto, predvsem pa "domačo" veliko noč.

k. Ana