Gradivo za birmanski izpit 2024

Objavljeno: 8. 04. 2021

Birmanci in birmanke pozdrav.

NEKAJ KONKRETNIH OBVESTIL GLEDE BIRMANSKEGA IZPITA:

Izpit bomo imeli konec aprila ali v SOBOTO, 20.4., DOPOLDNE od 9h do 12h. (Tako so predlagali starši). Popravni izpit (4. 5., ob 9h).

Pogoji za prijavo na izpit za birmo:

a) Poslani odgovori na vsa do izpita predelana poglavja iz programa IZBRANI. Odgovore pošiljajte sproti. Na prvih 15 lekcij do konca marca 2024.

b) Molitev rožnega venca v cerkvi. (Kdor še ni molil, naj se čim prej javi župniku).

c) Udeležba pri verouku vsaj 2/3 srečanj to je 20 krat.

d) Udeležba na vsaj 3 delavnicah od štirih in na vsaj enem duhovnem vikendu od dveh.

e) Sodelovanje v devetdnevnici pred brimo.

Kako poteka izpit:

Izpit traja 10 minut. Odgovoriti morate na eno vprašanje iz osnovnih molitev (knjižica str. 2-4, šteje za 1/4 izpita) na eno vprašanje iz mašnih molitev in spovedi (knjižica str. 4-6, šteje za 1/4 izpita) na tri vprašanja iz zbirke 122 vprašanj, (knjižica, str. 7-19, šteje 1/4 izpita) in na eno vprašanje iz obrazcev, (knjižica str 19-20, šteje 1/4 izpita). Knjižica je spodaj, klikni na sličico.

Redena udeležba pri nedeljskih svetih mašah.

Birma bo v nedeljo, 26. 5. 2024 ob 10. uri v Postojni.

Gradivo za birmanski izpit najdete v knjižici na spodnji povezavi, št. 1:

1. Knjižica z molitvami, vprašanji in obrazci za birmanski izpit.

2. Powerpoint predstavitev z vprašanji in odgovori. (S pomočjo pps lahko ponavljate vprašanja in odgovore).

3. V zabavo in za utrjevanje so vam na razplago tudi naslendji kvizi, ki vsebujejo vprašanja, ki se jih morate naučiti.

Ko se ti odpre, klikni PLAY - Veliko zabave.

4. Kviz za birmo v wordu

5. Pa še dober filmček: https://youtu.be/a_bMHAod_90

Pa še en dober nasvet: DELAJTE SPROTI IN NE ODLAŠAJTE NA ZADNJI TEDEN. Predvsem se naučite molitve in obrazce. Vprašanja so veliko lažja.

DAN IN URA IZPITA

Eva

Rebec

Erazem

Ostali še ne izpolnjujejo pogojev, ker niso oddali nalog.

Pozdav, župnik.