Nedelja Svete Družine - 29. december 2019

Objavljeno: 29. 12. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

SVETA DRUŽINA

Ta oznanila v pdf obliki.

SVETA DRUŽINA

Tomaž Beket, škof, mučenec

+ Marija Doles

+ Ana Marija Kompara

za župnijo

++ Alojz in Ivanka Lozar

Ponedeljek,

Feliks I., papež

++ Viktorija in Vinko Albreht

++ Jakob in Terezija Ogrin

po namenu SVG

Silvester, papež, 2. sveti večer

+ Viktor Sojer in vsi pokojni pritrkovalci

+++ Grosmann

Marija, Sveta Božja Mati

+ Filip Rudolf

+ Andrej Truk

jan.

Bazilij Veliki, škof in cerk. uč.

+ Franc Grželj

+++ Švigelj

Presveto Jezusovo ime

+ Branko Prosenak

+ Peter Habič

+ Anton Veber

Elizabeta Seato, redovnica

+ Alojz Simšič

+++ Marija, Ivan in Slavko Ogrizek

2. NEDELJA PO BOŽIČU

Janez Nepomuk, škof

3. sveti večer

++ Janez in Julijana Derenčin

+ Ana Marija Kompara

po namenu v zahvalo Gašper

• Nova tiskana oznanila Med nami.
  • V torek, 31. 1. je drugi sveti večer, ko blagoslovimo svoje domove.
  • V sredo, 1. 1. 2020, je novo leto in praznik Marije Božje matere. Maši ob 10. uri in 18. uri.
  • Na prvi petek, 3.1., ne bomo obiskali bolnikov na domu.
  • V soboto, 4. 1., ob 9. uri, bo srečanje za strežnike. Gremo gledat jaslice po cerkvah in na pizzo.
  • V soboto, 4. 1., v popoldanskih urah, bodo skavti koledniki obiskali družine, ki ste se prijavile za blagoslov svetih treh kraljev. Seznam za blagoslov je v cerkvi na omari za tiskovine.
  • Prihodnjo nedeljo pri vseh mašah novoletni ofer za cerkev. Otroci lahko prinesejo k maši tudi svoj adventni dar otroci za otroke. Zvečer je že tretji sveti večer.
  • Za božične maše in sv. Štefana smo zbrali dar za župnijo v višini 5.173,48 €. Bog povrni.
  • Iskrena zahvala vsem sodelujočim v pripravi in izvedbi praznovanja božiča in praznovanja župnijskega zavetnika sv. Štefana. Posebna zahvala vsem štirim župnijskim zborom (odraslemu, mladinskemu, družinskemu in otroškemu) ter zborovodjem in organistom za lepo petje, jasličarjema Bernardu in Jožetu Boletu za lepe jaslice v župnijski cerkvi, Antonu Ipavcu za lepe jaslice v cerkvi v Zalogu, vsem krasilkam cerkve, vsem, ki ste darovali rože, ministrantom, vsem, ki ste pripravili lepi božičnici, pritrkovalcem in pritrkovalkam, možem, ki ste zapeli litanije srca Jezusovega, ter vsem ostalim, ki ste na različne načine pripomogli k lepemu praznovanju. Naj vas novorojeni in priprošnja svetega Štefana varujeta skozi vse leto.
  • Zahvala tudi vsem 63 družinam in posameznikom, ki ste se v tem letu spomnili obeh duhovnikom z letnim darom bero. Bog povrni.
  • Prihodnjo nedeljo, 5. 1., ob 19. uri, koncert svetih treh kraljev dar. Nastopala bosta Manca in Benjamin Izmajlov.
  • V novem letu želimo vsem veliko Božjega blagoslova, zdravja na duši in telesu, da bi bili srečni in bi se imeli radi.