3. adventna nedelja - A - 15. december 2019

Objavljeno: 15. 12. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

3. ADVENTNA NEDELJA  - LETO A

Ta oznanina v pdf obliki.

3. ADVENTNA NEDELJA

Marija di Rossa, red.

+++ Antonija, Janez, Marjan in Franc Kranjc

za župnijo

+ Albina Čehovin

+++ Vida in starši Viktorija in Ivan Jejčič

Ponedeljek,

Adelajda, kraljica

+ Tatjana Larissi - Crausaz, 30. dan.

+ Marija Klobučar

+ Silva Knafelc

Jane de Matha, red. ust.

+ Franko Gojak

++ Friderik in Frančiška Penko

+ Tone Požar

dec.

Janez de Matha, red. ust.

+++ Šturm, Bernard in Tomaž Urbančič

+ Janez Bizjak

+ Boris Debevec, osmina

Urbani V., papež

+ Antonija Jurca

+++ Trojanis

Vincencij Romano, duhovnik

++ Marija in Franc Mulec

za zdravje

++ Miljana in Viktor Hajna

Peter Kanizij, duh., cerk. učitelj

++ Jožef in Ivana Bizjak

++ Marija in Anton Česnik

4. ADVENTNA NEDELJA

Frančiška K. Cabrini, redovnica

+++ Ivana Črnigoj in Ana Marija in Emil Kompara

+++ Derenčin

za župnijo

+ Frančišek Čuk

• Sveta maša bo med tednom v cerkvi. Začenjamo z redno sveto spovedjo pred praznikom božiča. Razpored je objavljen v župnijskem listu Med nami in Zvonovih. Pojdimo k spovedi raje prej, kot kasneje.
  • Verouk bo ta teden za veroučence od 1.-3. razreda in za višje razrede, ki imajo verouk zjutraj po urniku. V popoldanskih urah verouka pa bo sveta spoved za veroučence. Razpored je objavljen v oznanilih Med nami.
  • 3. ADVENTNI VEČER bo v četrtek, 19. 12., ob 19. uri. Gostja večera bo mag. s. Magda Burger. Spregovorila nam bo o vzgoji in verouku z roko v roki. Še posebej lepo vabljeni starši veroučencev.
  • V ponedeljek, 16. 12. začenjamo božično devetdnevnico. Otroci, ki bodo prihajali k devetdnevnici, bodo vsak dan dobili po eno ovčko za jaslice. Pet ovčk pa bodo lahko zamenjali za pastirja. Prav tako bodo dobili vsak dan slikico za liturgični zvezek.
  • Zakonska skupina bo imela srečanje v četrtek, 19. 12., ob 20.30.
  • Vaja za strežnike za polnočnico in božično mašo bo v soboto, 21. 12., ob 10. uri. Na vajo vabljeni vsi strešniki.
  • Skavti bodo lučko miru iz Betlehema delili v soboto, 21. 12., ter v nedeljo, 22. 12., ponedeljek, 23. 12. in torek, 24. 12. po vseh svetih mašah.
  • 4. adventna nedelja je kvatrna nedelja, nabirka pri maši bo namenjena za potrebe škofije.
  • V tretjem adventnem tednu smo povabljeni k skromnosti in postu. Odpovejmo se priboljškom in nepotrebnemu. Privarčevano namenimo za uboge. Na rdeči listek v obliki jabolka napišimo, čemu smo se odpovedali in to obesimo na adventno drevo. Opravimo tudi sveto spoved.
  • Na omari za tiskovine je seznam na katerega se lahko vpišete za obisk kolednikov. Več si o tem preberite v novi številki župnijskega oznanila.
  • Prav tako so na omarici za tiskovine božično novoletne voščilnice, ki so jih izdelali v Varstveno delovnem centru v Postojni. Priporočeni dar za voščilnico je 1,3€.
  • V torek, 17. 12., ob 18.30 bo v Slavini, v kulturnem domu, zanimivo predavanje patra Karla Gržana.

VSEM ŽELIMO ŠE NAPREJ BLAGOSLOVLJEN ADVENT in dobro spoved!