30. nedelja med letom C - 27. oktober 2019

Objavljeno: 27. 10. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

Ta oznanila v pdf obliki.

žegnanjska nedelja

++ Štefan in Alojzija Dolenc

++ Anton in Stanislava Zorman

++ Marija in Jernej Šušteršič

++ Herman in Sabina in +++ Fajdiga

Brezje - po namenu

Brezje - za žive in rajne obeh župnij

okt.

Simon in Juda Tadej, apost.

+ Aleksander Dekleva

+ Frančiška Istenič

po namenu SVG

Mihael Rua, duh. in red.

+ Albina Čehovin, 8. dan

+ Stanislav Zore

za zdravje

Marcel, mučenec

++ Cvetka in Marjan Leskovec

za vse, ki živijo in delajo v Talita Kum

+ Andreja in Janko Štefin

Dan reformacije

Volbenk, škof

Mali Otok: za rajne duše v vicah

Veliki Otok: za rajne duše v vicah

Talita Kum: za rajne duše v vicah

++ Peter in Milka Simčič

VSI SVETI

+ Stano Merhar

za vse pokojne iz Talita Kum

+ Vladimir in +++ Bizjak

za verne duše v vicah

Spomin vseh vernih rajnih

za duše v vicah

po namenu (A)

Na pokopališču: za duše v vicah

++ Katarina in Ivan Jager

zahvalna nedelja

Viktorin Ptujski, škof in muč.

za duše v vicah

za župnijo

+ Vojko Furlan in +++ Božič

+ Marija Mikuletič in +++ Benčina

• Še naprej vabimo k molitvi rožnega venca v mesecu oktobru po družinah.
  • Romanje na Brezje, bo v nedeljo, 27. 10. Odhod avtobusa ob 13. uri iz avtobusne postaje v Postojni. Cena romanja 10€. Če še kdo želi iti na Brezje so na avtobusu iz Hrenovic še prosta mesta. Ustavil se bo tudi na avtobusni postaji v Postojni.
  • VEROUKA ta teden ne bo, ker so šolske počitnice in praznika vseh svetih in vernih duš.
  • V prazničnih dneh ste povabljeni, da darujete svoj dar za maše za rajne in za verne duše v vicah. Zmanjšajmo število sveč in rož in namesto tega raje darujmo za rajne eno sveto mašo. V ta namen je na razpolago nabiralnik pod korom pri sv. Antonu.
  • MAŠA IN BLAGOSLOV GROBOV V MALEM OTOKU bo v četrtek, 31. 10., ob 10. uri.
    V VELIKEM OTOKU pa bo v četrtek, 31. 10., ob 11.30.
  • Svete maše bodo na PRAZNIK VSEH SVETIH, 1. 11., po nedeljskem urniku ob 8. uri, ob 10. uri in ob 18. uri.  OB 15. URI BODO MOLITVE IN BLAGOSLOV GROBOV V POSTOJNI. Med molitvijo za pokojne na pokopališču prosimo za mir in zbranost.
  • Ob 17. uri bo v župnijski cerkvi molitev rožnega venca za naše rajne. Med molitvijo bo tudi prilika za sveto spoved.
  • Zvečer po večerni maši, ob 19. uri, vabimo mlade in birmance k molitvi za rajne na pokopališču v Postojni.
  • V soboto, 2. 11., ko še posebej molimo za naše rajne in darujemo po več svetih maš, bodo svete maše ob 8. uri in ob 18. uri v župnijski cerkvi ter ob 16. uri na pokopališču v Postojni.
  • VEČERNE SVETE MAŠE bodo v zimskem času med tednom in ob nedeljah ob 18. uri. Na podružnicah pa ob 17. uri.
  • Za cerkev in krašenje skrbi v tednu pred nedeljo, 3. 11., 2. skupina.
  • Bolnike in ostarele bomo obiskali prihodnji teden v petek, 8. novembra.
  • Prihodnjo nedeljo, 3. 11. bo zahvalna nedelja. Pri vseh nedeljskih mašah bomo imeli ofer za župnijo. Letos se še posebej priporočamo za vašo radodarnost, da bomo lahko krili stroške popravila fasade in zvonika. Fasada je obnovljena, sedaj se suši, ko bo dovolj suha jo bodo še pobarvali. Prav tako bodo v zvoniku tudi nova okna. 20.000, € smo pridobili s strani države. Okoli 10.000 bomo morali zbrati sami. Če bomo zbrali dovolj sredstev bomo spomladi sanirali še pročelje in levi zvonik. Hvala za vaš dar. Hvala tudi vsem, ki ste v tem tednu dali biro za duhovnika.
  • Umrla je gospa Milka Doles, Kot 21. Pogreb bo v ponedeljek, 28. 10., ob 15.30. Naj jo Gospod sprejme v večno življenje.