29. nedelja med letom C - 20. oktober 2019

Objavljeno: 20. 10. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

Ta oznanila v pdf obliki.

Rozalina, red.

+ Marija Zlatič

++ Ivanka in Simon Koren

za žive in rajne v župniji

++ Frančiška in Viktor Gorup

Uršula, devica, mučenka

+++ Pavlina, Anton in Anton ml. Tomšič in Marko Urbančič

+ Stanislav Bremec in +++ Bremec

+ Marija Turk

Janez Pavel II. papež

++ Ivana in Alojz Černigoj

+ Ana Marija Kompara, 8. dan

v zahvalo in priprošnjo za sina

Janez Kapistran, duhovnik

+ Radovan Hmeljak

v zahvalo za dobrotnike

Anton Marija Claret, škof

+ Rafaela Česnik

+ Žana Nadoh in +++ Milharčič

Krizant in Darija, mučenca

maša v Domu upokojencev, (g. Nikolaj Štrancar)

++ Meri Contento in Mario

+++ Žnidaršič in Šelovin

Lucijan in Marcijan, mučenca

+ Franc Fajdiga, obletna

++ starši in Lucija Bele

za duše v vicah

žegnanjska nedelja

++ Štefan in Alojzija Dolenc

++ Anton in Stanislava Zorman

++ Marija in Jernej Šušteršič

++ Herman in Sabina in +++ Fajdiga

Brezje - po namenu

Brezje - za žive in rajne obeh župnij

• VEROUK V tem tednu je verouk za vse razrede po urniku. V prvem razredu so na srečanje v torek, 22. 10. ob 16.45 povabljeni tudi starši.   (vsaj eden od staršev).
  • SREČANJE ZA STARŠE PRVOOBHAJANCEV bo v sredo, 23. 10., ob 20. uri v župnijski dvorani v Postojni.
  • ŽUPNIJSKA PRIPRAVA STARŠEV NA KRST OTROKA, ki bodo krstili prihodnjo nedeljo, bo v petek, 25. 10., ob 17. uri.
  • Ker je na PRVI PETEK, 1. 11., letos praznik vseh svetih, bomo bolnike in ostarele obiskali v petek, 8. 11.
  • ZA ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE v tem tednu skrbijo verniki iz Malega Otoka.
  • Prihodnjo nedeljo, 27. 10., bo DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE. Odhod avtobusa z avtobusne postaje v Postojni bo ob 13. uri.
  • ZAHVALJUJEMO se odraslim skavtom in skavtinjam in članom župnijske Karitas za pripravo in organizacijo srečanja bolnih in ostarelih, ter vsem, ki ste prinesli dobrote za pogostitev.
  • Vsem, ki ste se že in se še boste ob zahvalni nedelji in v adventnem času spomnili s svojim darom obeh vaših duhovnikov, se iskreno zahvaljujeva in se vas spominjava v svojih molitvah ter pri svetih mašah. Bog naj vam povrne vsak vaš velikodušen dar.
  • SVETI KRST bosta v nedeljo, 20. 10., prejela Lana Bašek Poljak in Maks Dolenc. Prišla nova številka župnijskega lista Med nami in tednika Družina. Vzemite v veži ob izhodu iz cerkve.
  • Zavala tudi vsem, ki molite za naše misijonarje in ste danes oddali svoj dar za misijonsko nabirko. Bog povrni tudi v imenu misijonarjev.
  • DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE BO V NEDELJO, 27. 10. Na romanje iz župnije Studeno se je prijavilo 14 oseb, kar je premalo za najem lastnega avtobusa. Zato se boste pridružili avtobusu, ki gre iz Postojne ob 13. uri. Če kdo ne more priti do Postojne z lastnim prevozom, naj sporoči, da ga pridemo iskat. Program romanja: ob 15. uri molitvena ura, nato pete litanije, ob 16. uri sveta maša. Odhod domov ob 18. uri.
  • Prihodnjo nedeljo, 27. 10., bomo ob treh zjutraj premaknili uro iz poletnega na zimski čas za eno uro nazaj. VEČERNE SVETE MAŠE bodo v zimskem času med tednom ob 18. uri v Studenem in na podružnicah.
  • Vsem želimo blagoslovljeno nedeljo in prihajajoči teden.