27. nedelja med letom C - 6. oktober 2019

Objavljeno: 6. 10. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

ROŽNOVENSKA

Ta oznanila v pdf obliki.

ROŽNOVENSKA

Bruno, red., ust. kartuzijanov

+ Marija Zlatič

za župniji

+ Olga Debevec

za telesno in duševno zdravje

Rožnovenska Mati Božja

+ Danilo Škvor

++ Silvano in Anton Črnigoj

+++ Bizjak in Filipčič

za zdravje bolnih in ostarelih v župniji

za žive in rajne v obeh župnijah

• Vpis k skavtom bo v nedeljo, 6. 10., pri vseh treh svetih mašah.
  • V tem tednu bo potekal 28. TEDEN ZA ŽIVLJENJE pod naslovom »Hvala za moč upanja«.
  • Še naprej vabimo k molitvi rožnega venca v cerkvi pol ure pred mašo in doma po družinah. Potrudimo se, da bomo zmolili vsak večer vsaj eno desetko rožnega venca za Marijino varstvo in Božji blagoslov.
  • VEROUK bo ta teden po urniku.
  • V ponedeljek, 7. 10., in v sredo, 9. 10., ob 17. uri VABIMO K VPISU IN NA VAJE ZA NOVE STREŽNIKE. Povabljeni veroučenci od 3. razreda naprej. Starši spodbudite svoje otroke.
  • MOLITVENA SKUPINA, ima srečanje v ponedeljek, 7. 10., po maši. Ogledali si bomo film o Alojzu Grozdetu, mučencu. Vabljeni tudi ostali, ki bi si želeli ogledati ta film.
  • V četrtek, 10. 10, bo sveta maša tudi zjutraj ob 7. uri.
  • Vabimo na koncert duhovne glasbe RITEM SRCA 2019, ki bo v četrtek, 10. 10. 2019 v športni dvorani OŠ Alojzija Šuštarja v Šentvidu v Ljubljani ob 19.30. Odhod avtobusa z avtobusne postaje v Postojni bo ob 17.30, iz Studenega ob 18. uri. Cena vstopnine in prevoza je 15 € po osebi. Čas za prijavo je do nedelje, 6. 10. 2019, zvečer, v ponedeljek izberemo avtobus glede na število prijavljenih. Imamo še prosta mesta. Vračamo se okoli 23. ure.
  • V petek, 11.10., ob 10.30 bo MAŠA V DOMU UPOKOJENCEV POSTOJNA. Mašuje g. Vincencij Lapajne.
  • V soboto, 12. 10., ob 14. uri bosta sklenila sveti zakona Jernej Šabec iz župnije Matenja vas in Tina Vrabič iz župnije Ljubljana - Šentvid.
  • V soboto, 12. 10., ob 20. uri bo srečanje MLADINSKE SKUPINE, pripravili se bomo na srečanje z birmanci v birmanskih skupinah.
  • V nedeljo, 13. 10 bo SREČANJE BOLNIH IN OSTARELIH. Ob 14.30 bo prilika za sveto spoved, ob 15. uri bo sveta maša, pri kateri bomo delili bolniško maziljenje. Za pomoč pri organizaciji prosimo odrasle skavte in člane župnijske Karitas. Priporočamo se tudi za kaj sladkega za pogostitev po maši.
  • V tednu pred nedeljo, 13. 10., skrbijo za cerkev in krašenje verniki iz Velikega Otoka (zamenjava).
  • Skupnost Lautari se zahvaljuje vsem dobrim ljudem, ki ste v nedeljo, 22. 9., podprli delo skupnosti in za prejeti dar v znesku 754€.
  • Zahvala vsem, ki ste se udeležili romanja po podružnicah ter vsem, ki ste poskrbeli za pogostitev, da na poti nismo omagali in shujšali. Bog povrni in vsi župnijski zavetniki.