24. nedelja med letom C - 15. september 2019

Objavljeno: 15. 09. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

Ta oznanila v pdf obliki.

Žalostna Mati Božja

+ Danilo Škvor

+ Jožef Škodnik

za župniji

Zalog: v zahvalo vsem dobrotnikom

++ Elda in Jože Magajna

sep.

Kornelij, papež in Ciprijan, škof, m.

+ Leon Vidrih, 30. dan

+++ Kranjc

+ Zoro Geržina

sep.

Robert Bellarmino, škof, c.u.

+++ Viktor, Marija in Ivana Sojer

++ Franc in Marija Smerdel

+ Branko Jenček

sep.

Jožef Kupertinski, duh., red.

+++ Čigon

po namenu darovalke

Januarij, škof in muč.

+ Stanislava Milavec

za Mihaela novokrščenca in njegove starše

++ Albina in Anton Penko

Andrej Kim Tae-gon, duh idr. korejski mučenci

v dober namen

+ Don Nespolo (darovalec Marjan Geržina)

+++ Franc in Frančiška Negro in Stojan

Matej, evangelist in apostol

+ Franc Tornič

++ Andrej in Ivanka Geržina

+++ Markovič

SLOMŠKOVA NEDELJA
ekumenski dan, Mavricij, mučenec

po namenu

za župniji

+ Jože Jurca

po namenu

• VEROUK po urniku.
  • SV. DANIJEL v Zalogu. V nedeljo, 15. 9., ob 15.30 blagoslov obnovljeno kapelice Marije pribežališče grešnikov, na začetku vasi, ob 16. uri sveta maša v čas zavetniku cerkve v Zalogu sv. Danijelu in blagoslov obnovljenih stranskih oltarjev. Iskrena zahvala g. Jožetu in Bernardu Boletu za obnovo kapelice in g. Tonetu Ipavcu in Fanči Gorup za obnovljena stranska oltarja. Iskren Bog povrni. Prav tako naj na priprošnjo sv. Danijela Bog povrne vsem, ki ste obnovo podprli z molitvijo in darovi.
  • BIBLIČNA SKUPINA bo imela srečanje v četrtek, 19. 9., po maši
  • ZAKONSKA SKUPINA bo imela srečanje v četrtek, 19. 9., ob 20.30.
  • ŽUPNIJSKA PRIPRAVA STARŠEV ZA KRST OTROKA bo v petek ob 17. uri. Priprava je namenjena staršem, ki bodo krstili otroka v nedeljo, 22. 9., po maši.
  • STIČNA MLADIH 2019 bo v soboto, 21. 9.. Odhod avtobusa izpred OŠ Antona Globočnika v Postojni bo 8. uri. Cena prevoza je 10€, cena prispevka za Stično pa 5€. Vračamo se po končnem koncertu ob 17.30 v Postojno pridemo bo 19. uri. Kdor se še ni prijavil na mladinski naj se prijavi g. Jožetu Jakopiču, ki sprejema prijave na joze.jakopic@rkc.si ali GSM 031 881 419.
  • SREČANJE MINISTRANTOV tistih, ki ne gredo v Stično, bo v soboto, 21. 9., ob 10. uri bo imel g. vikar.
  • DRUŽINSKA MAŠA bo v nedeljo, 22. 9., ob 10. uri. K petju in igranju so povabljene družine z majhnimi otroki. Pri maši se nam bodo predstavili bodoči birmanci.
  • ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE Pred nedeljo, 22. 9., skrbijo za cerkev verniki iz naslednjih ulic: (Kidričevo naselje, Ulica prekomorskih brigad, Pod kolodvorom, Ulica 1. maja,  Prešernova ulica Gregorčičev drevored, Kraigherjeva ulica in Vojkova ulica.)
  • Prihodnjo nedeljo se nam bodo na koncu pri mašah predstavili  člani skupnosti Lautari iz Italije. Po maši pa bodo zbirali prostovoljne prispevke.
  • V tem tednu bomo začeli z obnovo fasade. Del sredstev za obnovo smo dobili iz sofinanciranja države pri odpravi škode zaradi posledice neurje med 11. in 13. decembrom leta 2017. Približno polovico sredstev bomo morali zbrati sami. V ta namen bomo imeli v nedeljo, 29. 9.
  • ROMANJE NA SVETE VIŠARJE. V soboto, 28. 9.. Odhod ob 6 uri zjutraj iz parkirišča pred pokopališčem v Postojni. Še 5 prostih mest.