12. nedelja med letom C - 23. junij 2019

Objavljeno: 23. 06. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

Ta oznanila v PDF obliki.

Jožef Cafasso, redovnik

+ Pavel Lunder in ++ starši Lunder

++ Sabina in Herman Fajdiga in sorodniki

za župniji

++ Nada Vičič in Marjana Vidovič

junij

Rojstvo Janeza Krstnika (1)

+ Franc Pivk

+ Ivan Koren

+ Janez Koren

Dan državnosti - d.p.

Doroteja iz Montauna, mistikinja

+ Antonija Korošec, pogrebna maša

+ Ivanka Gerželj, pogrebna maša

+++ Jože, Slavica Emili in brat Robert Emili

junij

Jožefmarija Escriva, red. ust.

+ Martina Fatur, 30. dan

+++ Matilda in Franc Hajnšek in Marija in Tone Kopinč

Ema (Hema) Krška, kneginja

+ Tatjana Spetič

+ Adolf Žitko

Srce Jezusovo (1)

+ Marko Penko

+ Dragomir Gabriel, 30. dan

junij

Peter in Pavel, apostola (1)

Marijino brezmadežno srce

+ Pavel Bizjak

+++ Ivo, Peter in starši Križman

- po namenu

Prvi mučenci rimske Cerkve

++ Franc in Ivana Zakrajšek

+ Oskar Živec

za župnijo

+++ Marija in Janez Kalčič, Maja, Ivica

1. V nedeljo, 23. 6., ob 11.30 bodo prejeli sveti krst Ažbe Kuhar, Gabriel Jurca, Teodor Vadnal Olič, Lars Maslič in Inja Pavlovič. Molimo za novokrščence in njihove družine, da bi rasli v veri in ljubezni do Boga.
  2. V torek, 25. 6., ob 9. uri se začenja ORATORIJ ZA OTROKE. Priporočamo se za dobrote iz domače pečice. Prosimo, da v tem tednu ne parkirate na župnijskem dvorišču.
  3. V petek, praznik Srca Jezusovega. Posvetimo se Jezusovemu in Marijinem srcu. Po večerni maši litanije v čast Srcu Jezusovemu.
  4. V soboto, 29. 6., praznik apostolov Petra in Pavla. Maši ob 8. uri in ob 19. uri. Pri obeh mašah nabirka Petrov novčič za karitativne potrebe papeža.
  5. V soboto, 29. 6., ob 17. uri poroka Mihe Lenčka in Katarine Rupnik.
  6. V soboto, 29. 6., ob 20. uri bo v župnijski cerkvi koncert mešanega pevskega zbora iz Avstralije. Southland Choir Austarlia. Vabljeni.
  7. V nedeljo, 30. 6., ob 10. uri zaključek oratorija z zahvalo sveto mašo. Nedeljsko nabirko bomo namenili za kritje stroškov oratorija, zato bodimo radodarni.
  8. V tem tednu skrbijo za cerkev verniki iz Zaloga.

MEDŽUPNIJSKI DOGODKI

1. V torek, 25. 6., romanje molivcev za duhovne poklice na Kurešček. Odhod avtobusa bo ob 7.45 z avtobusne postaje v Postojni.
  2. V torek, 25. 6., vabljeni na pohod na Šilentabor. Odhod s parkirišča pri železniškem nadvozu v Hrastju ob 9. uri. Ob 12. uri sveta maša v cerkvici sv. Martina na Šilentabru. Vabi in organizira Občinski odbor Pivka.
  3. V soboto, 29. 6., ob 17. uri III. Hieronimov shod v Kozani. Shod je posvečen vzgojiteljem, učiteljem in profesorjem.
  4. Jezus nas v današnjem evangeliju vabi, da mu zaupamo in vsak dan vzamemo svoj križ in hodimo za njim. Tako bomo rešili svoje življenje. Zato pogumno zakorakajmo v nov teden za Jezusom v zavedanju Svetega Duha, ki nas navdihuje.