Binkošti - 9. junij 2019

Objavljeno: 9. 06. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

BINKOŠTI

Ista oznanila v PDF formatu.

BINKOŠTI

Primož in Felicijan, muč.

za župniji

+++ Černač

v zahvalo (Mulec)

Postojnska jama, po namenu

++ Anica in Alojz Abram

Marija, Mati Cerkve

binkoštni ponedeljek

+ Silva Knafelc, 30. dan

+ Iva Gojak in +++ Mudrinović

za zdravje (Štrukelj Marjanca)

Barnaba, apostol

+ Stano Dolenc

za župniji

++ Andreja in Janko Štefin

1. V nedeljo, 9.6., ob 11.30, bodo prejeli sveti krst: Eva Vadnov, Jaka Debevec, Anže Kafelc in Neja Poropat. Staršem in novokrščencem iskreno čestitamo.
  2. Na binkošti, 9.6., bo sveta maša zvečer tudi v Postojnski jami. Odhod v jamo z vlakcem ob 18.30, vstop prost. Vabljeni.
  3. MAŠA V DOMU UPOKOJENCEV bo v petek, 14.6., ob 10.30.
  4. Vse starše, ki načrtujete prijaviti otroke na letošnji ORATORIJ v Postojni od 25.6. do 30.6, prosimo, da oddate prijavnice s prispevkom do prihodnje nedelje, 16.6.
  5. Ta teden skrbijo za župnijsko cerkev verniki iz ulic: Kidričevo naselje,  Prekomorskih brigad, Pod kolodvorom, Ulice 1. maja, Prešernove, Gregorčičevega drevoreda, Kraigherjeve in Vojkove.
  6. 13. FESTIVAL DRUŽIN od 14. do 16. junija  2019, Dvorec Visoko v Poljanski dolini. Več na www.festival-druzin.si.
  7. 51. NARODNO ROMANJE bolnikov, invalidov in starejših na BREZJE v soboto, 15.6., od 9. ure do 13.30. Vabita Radio Ognjišče in Slovenska Karitas. Na romanje so se prijavile samo tri osebe, zato smo avtobus odpovedali.
  8. NAŠA RAJNA:  + Dragomir Gabriel, Ulica Franca Smerduja 16, v petek, 28.6., maša za 30. dan;  + Ivanka Gerželj Stamenković, Ulica Dolomitskega odreda 11a, sobota, 15.6., ob 19h, osmina, sobota, 29.6., ob 19h 30. dan. Gospod naj jima da večni mir in pokoj.
  9. ZAHVALA KATEHETOM IN KATEHISTINJAM Ob sklepu veroučnega leta se zahvaljujem katehetu Vladimirju Fajdigi in katehistinjam Marjani Bizjak, Sonji Fajdiga, Heleni Habič, Mojci Gregorc, pa tudi katehistinjama s. Luciji Kranjc in Mateji Magajna, ki sta poučevali verouk v Studenem, in Alenki Jurca, ki je pomagala s. Luciji. Prav tako gre zahvala obema duhovnikoma. Skupaj smo v veroučnem letu 2018/19 opravili približno 570 ur verouka in prav toliko ur individualnih priprav doma. To je veliko darovanih ur na naše otroke. Zato vsem katehetom iskrena zahvala. Naj vam Bog povrne z večnimi darovi. Iskreno jih prosim, da bi tudi prihodnje leto opravljati katehetsko službo. Obenem vabim tudi vse, ki ste usposobljeni, da bi se v prihodnjem letu pridružiti katehetskemu zboru. Če nas bo več, bomo lažje upoštevali želje staršev, sicer bomo morali še naprej verouk prilagajati zmožnostim katehetov in njihovim urnikom. Spoštovani kateheti v znamenje hvaležnosti, prejmite skromen dar pozornosti. Bog pa naj vam povrne z večnimi darovi.
  10. Vsem želim lepo in blagoslovljeno nedeljo in teden, ki ga začenjamo. Naj nas Sveti Duh razsvetljuje in uči, in naj nam pomaga, da bomo spoznali kaj je prav in vselej radi sprejemali njegove spodbude.