6. velikonočna C - 26. maj 2019

German Pariški, škof

Zalog, po namenu

+ Darko Vadnjal

+ Vinko Vrh, pogrebna (Juršče)

Maksim Emonski, škof

Veliki Otok + Janez Mrak, Veliki Otok 39

+ Silva Knafelc

Gospodov vnebohod

po namenu

za žive in rajne v župniji

Obiskanje Device Marije

+++ Doles

++ Darinka in Franc Verbič

junij

Justin, mučenec

++ Jožefa in Anton Verbič

++ starši in družina Sever

junij

7. velikonočna nedelja

Nedelja sredstev družbenega obveščanja

+++ Silvo, Anton, brati in starši Črnigoj

za župniji

+++ Ina, Angela in Viktor Požar

+ Vida Jejčič

1. Še naprej vabimo k ŠMARNICAM. Ob 18.45 so šmarnice za otroke, med sveto mašo pa za odrasle.
  2. VEROUK bo po urniku za vse razrede.  Veroučno leto bomo zaključili z veroučno mašo, ki bo na binkošti, v nedeljo, 9.6., ob 10. uri.
  3. V četrtek, 30.5, praznujemo PRAZNIK GOSPODOVEGA VNEBOHODA, sveti maši bosta ob 8. uri zjutraj in zvečer ob 19. uri.
  4. V petek se začne BINKOŠTNA DEVET DNEVNICA v čast sv. Duhu.
  5. V torek, 28.5., ob 20. uri lepo vabljeni v župnišče NA PREDSTAVITEV FINSKE, DEŽELE JEZER, ki jo bo g. Cveto Bajc predstavil v sliki in besedi.
  6. ŽUPNIJSKA PRIPRAVA ZA KRST OTORK, bo v sredo, 29.5., ob 17. uri. Priprava je namenjena staršem, ki bodo krstili otroke v nedeljo, 9.6., ob 11.30.
  7. ROMANJE k Trsatski Materi Božji nad Reko na Hrvaškem bo v soboto, 1. junija 2019. Odhod iz Postojne bo ob 7. uri z avtobusne postaje, vrnitev domov predvidevamo ob 17. uri. Okrepčila na poti iz lastne popotne torbe. Za prehod meje potrebujemo osebno izkaznico ali potni list. Stroški prevoza so 10 €. Imamo še 7 prostih mest. Lepo vabljeni.
  8. OKLICI V soboto, 8.6., ob 16. uri bosta sklenila sveti zakon Ana Zec iz župnije Postojna in Marko Pavlovič iz župnije Trnje.
  9. Zbiramo tudi prijave za IZLET V GARDALAND, ki bo v četrtek, 6.6. z odhodom ob 6. uri. Prihod domov ob 21. uri. Cena za prevoz in karto je 45€. Ob prijavi se zbira 20€ za prevoz. S tem je prijava potrjena. Prijave možne do zasedbe mest. Kdor je prvi ni zadnji. Lahko se prijavi tudi cela družina.
  10. Tudi letos v naši župniji organiziramo ORATORIJ ZA OTROKE med 5. in 11. letom starosti. Potekal bo od torka, 25. 6. do sobote, 29. 6. 2019, zaključili pa ga bomo v nedeljo, 30. 6., s slovesno mašo ob 10. uri, h kateri ste vsi prav lepo vabljeni. Zgibanke s prijavnicami in vsemi potrebnimi informacijami si lahko vzamete zadaj pod korom. Izpolnjene prijavnice skupaj s priporočenim prispevkom oddajte najkasneje do nedelje, 16. junija, gospodu župniku ali vikarju.
  11. Danes so med nami MLADI IZ DRUŠTVA POTA, ki nam bodo sedaj predstavili njihove načrte in letošnji obisk misijona na Madagaskarju. Pred cerkvijo bodo po maši zbirali prostovoljne darove za potrebe slovenskih misijonarjev na Madagaskarju.
  12. Vsem želimo lepo in blagoslovljeno nedeljo.