4. velikonočna C - 12. maj 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

4. VELIKONOČNA NEDELJA

Nedelja dobrega Pastirja

Tedenska oznanila v PDF formatu: TUKAJ.

4. VELIKONOČNA NEDELJA

+ Ivo in +++ Vlah in Križman

+ Stanislav Šantelj

Jošt, puščavnik

Zalog, v spomin na obisk papeža sv. Janeza Pavla II.

+ Silva Knafelc, pogrebna

po namenu SVG

Janez I., papež, mučenec

++ Olga in Edvard Sever

++ Viktorija in Vinko Albreht

5. velikonočna nedelja

Krispin, redovnik

+ Frančiška Gorup

++ Emilija in Štefan Fajdiga

za župniji in prvoobhajance in njihove družine

++ Tilka in Josip Čeč

• Pogrebna maša za pokojno Bruno Koštomaj, bo v ponedeljek, 13.5. zvečer bo 19. uri. Pogrebna maša za pokojno Silvo Knafelc pa bo v petek, 17.5., ob 19. uri. V petek bo ob 18. uri maša tudi v Zalogu v spomin in zahvalo za obisk papeža Janeza Pavla II. v Postojni, ki nas je obiskal pred 23 leti, dne 18.5.1996.
  • Danes na nedeljo dobrega Pastirja zaključujemo teden molitve za duhovne poklice. Hvala vsem, ki ste v tem tednu več molili za duhovne poklice. Glede na dejstvo, da pri nas duhovnih poklicev vedno bolj primanjkuje, moramo vsi skupaj pomnožiti molitev zanje. Jezus nam govori: »Prosite Gospoda žetve naj pošlje delavcev na svojo žetev«. Iskreno se vprašajmo ali to res delamo? Naredimo danes v sebi sklep, da bomo vsak dan v svojih molitvah več prosili za nove duhovne poklice. Naj Gospod ve, da nam ni vseeno ali imamo ali nimamo duhovnike.
  • Mesec maj nas še naprej vabi k šmarnicam. Vsak dan ob 18.45 so šmarnice za otroke. V tem tednu bomo pri maši in šmarnicah še posebej prosili Jezusa in Marijo za prvoobhajancev.
  • Verouk bo za vse razrede, razen za 4. r., ki ta teden nima verouka, po urniku. V torek imajo prvoobhajanci pri verouku preizkus znanja zakramentov svete spovedi in evharistije.
  • Vaje za svečanost prvega svetega obhajila bodo v četrtek, 16.5., ob 17.30.
  • Prva sveta spoved bo za prvoobhajance v petek, 17.5., ob 16.30. Gospod vikar bo na razpolaga za spoved staršev.
  • Priprava in krašenje cerkve za prvo sv. obhajilo bo v soboto, 18.5., od 15. ure dalje.
  • Prvo sveto obhajilo bo prihodnjo nedeljo, 19.5., ob 10. uri.
  • V soboto, 1.6., vabimo, za sklep šmarnic, na romanje, na božjo pot k Mariji na Trsat. Na romanje se lahko prijavite v zakristiji ali v župnijski pisarni do zasedbe mest. Prihodnjo nedeljo bo v oznanilih objavljen program in cena romanja.
  • Jezus, dobri pastir, nas vabi, naj poslušamo njegovo besedo in hodimo za njim. Pred nami je nov teden in nova priložnost, da to uresničimo.