Cvetna nedelja C - 14. april 2019

Objavljeno: 14. 04. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

CVETNA NEDELJA

Tedenska oznanila (.pdf 461 KB).

CVETNA NEDELJA

+++ Leskovec

za župniji

+++ Marjan Čuk, Helena in Alojz Moravec

• V imenu istrskih župnij se zahvaljujemo vsem, ki ste darovali svoj dar za oljčne vejice.
  • V nedeljo, 14.4., ob 18.30 bo križev pot. Vodi ga 9. razred.
  • Priložnost za spoved v velikem tednu bo še na cvetno nedeljo zvečer ob 18. uri in med mašo. V ponedeljek, torek in sredo dopoldne od 9. do 11 ure in popoldne od 18. ure do maše. V ponedeljek spoved tudi po maši ob 20 uri.
  • V torek, 16.4., dopoldne, bomo obiskali starejše na domu, ki želijo prejeti spoved in obhajilo in jih nismo obiskali na prvi petek. Kdor še želi obisk na domu naj obvesti župnika.
  • VAJE ZA STREŽNIKE v torek, 17.4., ob 16. uri. Pridite v čim večjem številu.
  • V sredo, 17.4., od 8. ure dalje bomo imeli GENERALNO ČIŠČENJE CERKVE in postavitev Božjega groba. K čiščenju vabimo vse, ki lahko pomagate, tudi može. Radi bi očistili tudi okolico cerkve, kor in lestence.
  • bomo delili od srede do petka zvečer pol ure pred in po maši v veroučnih prostorih župnišča.
  • V velikem tednu ni verouka. Vsi veroučenci in starši so zato povabljeni k obredom velikega četrtka, velikega petka in velike sobote.
  • Na VELIKI ČETRTEK, dopoldne, bo ob 10. uri krizmena maša v konkatedrali v Novi Gorici. Večerna maša bo v župnijski cerkvi ob 19. uri. Po maši bo češčenje in častna straža pri Božjem grobu, kot je bilo objavljeno v oznanilu Med nami. Kandidati za stražo se vpišite na seznam, ki je na omari za tiskovine.
  • VELIKI PETEK je dan strogega posta. Ob 14.30 bo v cerkvi KRIŽEV POT. Ob 19. uri bodo obredi v čast Gospodovemu trpljenju. Po končanih obredih do 22 ure molitev pri Božjem grobu kot je objavljeno v oznanilih.
  • Na VELIKO SOBOTO bo zjutraj ob 7. uri blagoslov ognja. Na mizici pred spovednim kabinetom se lahko še danes prijavite za sprejem ognja. Dopoldne bo priložnost za tiho češčenje božjega groba.
  • BLAGOSLOV VELIKONOČNIH JEDIL bo v župnijski cerkvi na veliko soboto ob 13h, 16h in ob 17.30. Po vaseh je urnik objavljen v oznanilih. (Stara Vas ob 13.50,  Zalog ob 14.30, Mali Otok ob 15.10, Veliki Otok ob 16.50, Zagon ob 17.30).
  • VELIKONOČNA VIGILIJA se bo začela ob 20. uri z blagoslovom ognja in prižigom velikonočne sveče.
  • Vstajenjska procesija z mašo bo v nedeljo zjutraj ob 6. uri.Svete maše na veliko noč bodo še ob 8. uri, ob 10. uri in ob 19. uri. Pri vseh svetih mašah bo ofer – slovesno darovanje za cerkev.
  • Veroučenci iz 8 in 9 razreda naj se prijavijo v tem tednu za duhovni vikend v Planini od 26.4. do 28.4. Več objavljeno na župnijski spletni strani. Preberite.

ŠESTI POSTNI TEDEN - TEDEN TIŠINE (14. april)

O: Ta teden se odpovej televiziji in računalniškim igricam.
M: Teden brez »chetanja« in drugih aktivnosti na telefonu in brez objav. Udeleži se vsaj enega obreda velikega tedna.
O: Teden brez radia na poti v službo. V tišini moli rožni venec in premišljuj o Jezusovih zadnjih dnevih. Namesto elektronskega razvedrila beri dobro knjigo.

Vsem želimo blagoslovljen veliki teden. Pospremimo Gospoda skozi Jeruzalemska vrata po poti trpljenja v vstajenje.