Objavljeno: 23. 02. 2019

Vsakodnevne postne spodbude za otroke:

1. Pepelnica - Razmisli in si izberi eno stvar, ki se ji boš odpovedali v tem postnem času.
  2. Vzemi si  čas za pogovor svojim sošolcem, ki prihaja iz druge države, ali je druge narodnosti.
  3. Pri veroučni uri izdelaj velikonočne voščilnice, da jih boš lahko razstavil za druge.

Pripravite lahko posebno delavnico in izdelujete voščilnice za ljudi v stiski  ter jih ponudite

župljanom po sveti maši. Za pomoč prosi starše in prostovoljce Karitas.

1. Razveseli družinske člane s skromnim presenečenjem.
  2. 1. postna nedelja – Pojdi  k  sveti maši in moli  za svoje učitelje in katehete.
  3. Pri igri s prijatelji, se  potrudi biti strpen do sovrstnikov, ki govorijo drug jezik in prihajajo iz drugih kultur.
  4. Zahvali se  učiteljici za njeno pomoč in trud za učence.
  5. Pripravi mizo za obed.
  6. Napišejo in pošlji velikonočno voščilo starim staršem ali drugim sorodnikom domačim.
  7. Ponudi in pripravi starim staršem ali bolnim čaj.
  8. Pomagaj staršem pri pripravi kosila ali večerje.
  1. 2. postna nedelja – Pojdi  k sveti maši in moli za svoje prijatelje.
  2. Danes odpovej sladkarijam in prihranjen denar nameni za lačne otroke.
  3. Bodi prijazen do sovrstnikov.
  4. Pri večerni molitvi se zahvali za kateheta, ki te spodbuja, da boš postal pravi kristjani.
  5. Pri večerni molitvi moli za sošolca, ki ga ne marajo.
  6. Povabijo svojega sošolca, ki je osamljen, k skupni igri.
  7. Očeta ali mamo prosi, da skupaj obiščete znanca, ki je bolan ali osamljen.
  8.  3. postna nedelja – Pojdi k sveti maši in moli za svojo družino.
  9.  Napiši ali nariši zahvalo in jo izroči svojim staršem.
  10.  Pri igri s sošolci naj se trudi igrati pošteno.
  11. Vzemi si čas za sestrice, bratce, prijatelje in se z njimi igraj družabne igre.
  12. Bodi danes  razumevajoč do vseh drugačnih sovrstnikov.
  13. Tvoji prijatelji včasih delajo napake. Bodi pripravljen odpustiti prijateljem za njihove napake in še posebno danes se trudi sprejemati vsakega prijatelja, takšnega kot je.
  14. V tem vikendu bodi prijazen do starejših.
  15. 4. postna nedelja Pojdi k sveti maši in prisluhni Božji Besedi.
  1. Namesto gledanja televizije in računalnika si vzemi čas za branje knjige ali sprehod v naravi.
  2. Z veseljem pospravi svojo sobo.
  3. Vzemi si čas za sošolca, ki ima težave pri učenju in mu pomagaj, da bo snov hitreje razumel. Doma se pogovori, zakaj se pred vstopom v cerkev pokrižamo z blagoslovljeno vodo.
  4. Sodeluj pri verouku in spodbujaj ostale sošolce k sodelovanju.
  5. Napiši zahvalno pismo, spodbudno misel svojim staršem.
  6. 5. postna nedelja Prosi starše, da skupaj odidite k sveti maši in se zavestno pokrižajte z blagoslovljeno vodo.
  1. Z nasmehom razveseljuj mimoidoče ljudi v svoji okolici.
  2. Pri kosilu se zahvali za hrano in pridne roke, ki so kosilo pripravile.
  3. Obišči prijatelja in se z njim igraj družabne igre.
  4. Danes objemi svoje prijatelje, jih pozdravi…...
  5. Pomagaj pri hišnih opravilih.
  6. Skupaj s starši izdelaj butarico ali šopek zelenja za cvetno nedeljo.
  7. Cvetna nedelja – Butarico ali šopek zelenja odnesi k sveti maši in blagoslovu. Pozanimaj se pri sosedih, če jim ima kdo nesti k blagoslovu zelenje in se ponudi….
  1. Danes bodi še posebno pozoren na svoje besede. Naj bodo lepe in spodbudne.
  2. Skupaj s starši specite pecivo in ga delite s sosedi in prijatelji.
  3. Odpusti vse zamere, ki jih imaš  do svojih prijateljev.

VELIKI ČETRTEK Jezus je za svoje učence pripravil zadnjo večerjo in na ta dan lomil kruh. Danes bodi skrben do kruha, pazi na drobtine in ga ne med proč. Pomagaj svoji staršem pri peki potice ali kruha.

VELIKI PETEK Skozi celo leto nadaljuj z dobrimi deli, ki si jih storil v tem postnem času. Skupaj z družinskimi člani pobarvaj pirhe in pripravi velikonočno košaro.

VELIKA SOBOTA: Danes imej dan za premišljanje. Poskušaj dan preživeti brez TV, radia, mobitela, računalnika. Obišči domačo cerkev in v njej Božji grob.

ALELUJA Veselo Veliko noč!