Objavljeno: 3. 02. 2019

++ Alojz in Frančiška Čeč in +++ Klemen
po namenu

feb.

Pavel Miki in drugi japonski mučenci

j

+ Alojz Ukmar
za zdravje

Koleta (Nika), redovnica

za duhovne poklice, molitvena skupina
++ Antonija in Stanislav Gerželj

Hieronim Emiliani, red.
KULTRUNI PRAZNIK

za zdravje
po namenu, Marija

Apolonija, mučenka

+++ Klemenc
+ Franc Požar

Sholastika, devica in redovnica

v zahvalo in priprošnjo Lurški Mariji
za župniji
+ Pavla Fajdiga

1. VEROUK: po urniku.
  2. POSPRAVLJANJE JASLIC – če kdo more je povabljen, da pride v ponedeljek, 4. 2., ob 9. uri pomagat pospravljati župnijske jaslice.
  3. SREČANJE KATEHETSKEGA ZBORA: v ponedeljek, 4.1., po maši.
  4. NIKODEMOVA SKUPINA: v sredo, 6. 2., ob 19. uri.
  5. BIBLIČNA SKUPINA: v četrtek, 7. 2., po maši.
  6. V petek, 8. 2., na slovenski kulturni praznik ne bo svete maše v domu upokojencev.
  7. Verski tednik Družina je dobil novo podobo. Obogaten je z novimi vsebinami. V uredništvu si prizadevajo, da bi nagovorili čim več vernikov in vam približali krščanske vsebine. Zato so se odločili za posebno naročniško akcijo in vas prosijo, da si po maši vzamete nekaj časa in izkoristite posebno ponudbo. Danes so na voljo posebne naročilnice, ki vam bodo omogočile prejemanje treh zaporednih številk tednika brezplačno, ob tem vam Družina podarja kuharsko knjižico Praznične dobrote. Ob izhodu iz cerkve izpolnite naročilnico z vašimi naslovom za tri brezplačne izvode in jo oddajte ministrantu. Nato vam bo izročil darilo - kuharsko knjižico. Dopisnice bomo poslali skupaj na uredništvo Družine.
  8. Ta teden krasi in čisti cerkve skupina vernikov iz naslednjih ulic: Rožne, Franca Smrduja, Pivške, Prečne in Ceste v Staro vas.
  9. Sedaj po blagoslovu bomo tistimi, ki želite podelili blagoslov sv. Blaža zoper bolezni v grlu in zoper vsako drugo zlo.
  10.  RECITAL PREŠERNOVEGA KRSTA PRI SAVICI: bo v četrtek, 7. 2., ob 19. uri v Krpanovem domu v Pivki. Prešernovo pesnitev bo interpretiral g. JANKO KRIŠTOF s Koroške. Na klavirju ga bo spremljal pianist TONC FEINIG. Vabljeni.
  11. Za konec vam želim, to kar je zapisal apostol Pavel: »Za zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen, to troje. In največja od teh je ljubezen.« Ljubezen, katere zgled nam je gospod Jezus Kristus.