2. nedelja med letom C - 20. januar 2019

Objavljeno: 20. 01. 2019

OZNANILA ŽUPNIJE POSTOJNA

2. NEDELJA MED LETOM - leto C

v tednu molitve za edinost kristjanov
nedelja verskega tiska

++ Anita in Vinko Udovič

Spreobrnitev apostola Pavla

p

Dom upokojencev, za vse bolnike v priprošnjo Mariji
+ Pavel Dujmovič
+ Ana Paternost

Timotej in Tit, škofa

+++ Peter, Jože in Antonija Jurca
+++ Anica, Franc in Dušan Lemut

Nedelja Svetega Pisma
Angela Merici, ust. uršulink

po namenu
za župniji
+ msgr. Vladimir Pirih
+ Bernard Kavčič

1. VEROUK bo ta teden za veroučence po urniku.
  2. BIBLIČNA SKUPINA bo imela srečanje v četrtek, 24. 1., po maši.
  3. V petek, 25. 1., ob 16. uri bo TRETJE SREČANJE V PRIPRAVI NA ZAKON.
  4. V petek, 25. 1., bo po maši SREČANJE ŽPS ŽUPNIJE POSTOJNA.
  5. V tem tednu ČISTIJO IN KRASIJO ŽUPNIJSKO CERKEV stanovalci ulic: Kolodvorska cesta, Na Lokvi, Notranjska ulica, Pot na Poljane, Kalistrova in Cankarjeva, Ulica Vilka Kledeta, Pod Ostrim vrhom, Čukovca, Ljubljanska cesta in Javorniška pot.
  6. Škofijska klasična gimnazija in Jegličev dijaški dom v Šentvidu nad Ljubljano vabita na DAN ODPRTIH VRAT, ki bo v soboto, 26. januarja 2019, od 8. ure dalje.
  7. Na Škofijski gimnaziji Vipava bo v soboto, 26. 1. ob 8.45 škofijsko SREČANJE ZA VODITELJE PRIPRAVE NA ZAKON. Vabljeni vsi voditelji priprave na zakon v dekaniji, prav tako pa so zakonci, ki želite duhovne obogatitve. Vstop prost. Predavanje bo imel don Damir Stojić, duhovnik, ki je v Zagrebu odgovoren za pastoralo mladine, študentov in zakoncev.
  8. Prihodnjo nedeljo, 27. 1. praznujemo nedeljo Svetega pisma pod geslom »Sam Jezus se jim je približal in hodil z njima« (Lk 24,15b). Na ŠKOFIJSKI GIMNAZIJI VIPAVA BO ob 15. uri ŽE TRADICIONALNO SREČANJE BIBLIČNIH SKUPIN IN LJUBITELJEV BOŽJE BESEDE. Na srečanje so vabljeni tudi bralci Božje besede.
  9. LAŽNI PREROK. Škof dr. Marjan Turnšek in generalni vikar Stanislav Rebec opozarjata na newagevskega novodobnega guruja Neala Donalda Walscha, ki bo nastopal v Sloveniji, 19. in 20. januarja 2019. Njegova govorica je izredno spretno podobna krščanski, vendar nima nobene povezave s krščanskim Bogom. V njegovih sporočili je veliko krivih naukov. Na take in podobne lažnive preroke nas opozarja že Sveto pismo. »Med ljudstvom pa so nastopili tudi lažni preroki, kakor bodo tudi med vami lažni učitelji, ki bodo skrivaj uvajali pogubne ločíne« (2 Pt 2,1).
  10.  Po oznanilih nas bodo nagovoril predstavniki humanitarno - medicinske odprave v Zambijo v tem letu. Na kratko nam bodo predstavili njihovo poslanstvo in zakaj zbirajo prostovoljne darove. Svoj dar jim lahko namenimo po maši pred cerkvijo.
Za konec vam želim, da bi Kristusu blagoslovil vaša življena in spremenil v novo vino vse tisto, kar je začelo v naših odnosih izgubljati okus, kar postaja plehko in razvodenelo.