Sveta družina

Presveto Jezusovo ime

+ Marija Žgavec
+ Alojz Simšič
+ Marija Klobasa (osmina)

Elizabeta Seton, redovnica

+ Fani Bručan
+ Zlatko Smolec
++ Marija in Ivan Semenič

Janez Nepomuk Nezumann

za duše v vicah
+ Zofija Škvarča

GOSPODOVO RAZGLAŠENJE
Gašper, Miha, Boltežar

+++ Matija, Toni in Tamara Rebec
+ Marijan Fratnik
prošnja k Marji za zdravje
po namenu za pokojne prednike

1. V nedeljo, 30. 12., popoldne ob 15. uri bo pogreb pokojnega Franca Dolenca iz Stare vasi. Naj se Gospod usmili njegove duše.
  2. Na Silvestrovo, 31. 12., bomo praznovali drugi sveti večer. Blagoslovimo jaslice in dom. Tretji sveti večer bo na predvečer praznika Gospodovega razglašenja v soboto, 5. 12.
  3. Sveti maši na novega leta dan, na praznik Marije, Božje Matere, bosta ob 10. uri in ob 18. uri.
  4. V petek je PRVI PETEK, dopoldne bo obisk bolnikov in ostarelih po domovih.
  5. Prihodnjo nedeljo bomo pri mašah imeli NOVOLETNO DAROVANJE - OFER ZA CERKEV. Ofer bo tudi v soboto, 5. 1., zvečer. Že vnaprej se zahvaljujemo za vsak vaš dar. Iskrena zahvala vsem tudi za vaše darove na sveti večer, božič in sv. Štefana.
  6. Otroci naj prinesejo svoj DAR, KI SO GA ZBIRALI V ADVENTNI AKCIJI. Dar naj položijo na jaslice v škatlicah, ki jih izdelajo iz sredine adventnega koledarja.
  7. V nedeljo, 6. 1., ob 19. uri bo v župnijski cerkvi sv. Štefana v Postojni koncert božičnih pesmi, ki jih bo zapel Juan Vasle, basbaritonist, na orglah in klavirju pa ga bo spremljal pianist Tadej Podobnik.
  8. Do nedelje, 6. 1. bodo božične počitnice, zato veroučenci nimajo verouka.
  9. NAROČILA NA VERSKI TISK sprejemamo v župnijski pisarni. Cene verskega tiska so objavljene v novi številki župnijskega glasila Med nami. Prav tako tudi datumi tečaja za zakon in srečanj župnijskih skupin.
  10. ISKRENA ZAHVALA vsem sodelujočim v pripravi in izvedbi praznovanja božiča in župnijskega zavetnika sv. Štefana. Posebna zahvala gre vsem trem župnijskim zborom (odrasli, mladinskih in otroški) ter zborovodjem za lepo petje, jasličarjema Bernardu in Jožetu Boletu za lepe jaslice v župnijski cerkvi, Antonu Ipavcu za lepe jaslice v cerkvi v Zalogu, vsem krasilkam cerkve, ministrantom ter vsem ostalim, ki ste na različne načine pripomogli k lepemu praznovanju. Naj vas novorojeni in priprošnja svetega Štefana varujeta skozi vse leto.
  11. V novem letu želimo vsem veliko zdravja, zadovoljstva, medsebojnega razumevanja in družinske povezanosti.