3. adventna nedelja C

v zahvalo in priprošnjo

Viviana, opatinja

+++ Repič

+ Angelca Delak (obletna)

Vunibald, opat

+ Stanko Antončič

+ Ivana in Jožef Bizjak

++ Marija in Anton Česnik

1. Začenjamo tretji adventni teden. Na adventno drevo bomo obešali adventne zahvale v rumeni barvi. Odkrivajmo za kaj vse smo lahko Kralju, ki prihaja hvaležni. Po oznanilih bomo blagoslovili tudi oglej in kadilo za blagoslov doma na svete tri večere. Če kdo nima, lahko dobi vrečko z ogeljčki in kadilom. Dar za vrečko s kadilom in tremi ogeljčki je 2€.
  2. V tem tednu ste vsi si lepo povabljeni tudi k božični devetdnevnici.
  3. Jutri/danes v nedeljo, 16. 12. ob 16. uri, bo v župniji SPREJEM LUČI MIRU IZ BETLEHEMA za primorsko skavtsko regijo in skavtska maša, ki jo bo daroval škof Metod Pirih.
  4. V Postojni bodo skavti delili Betlehemsko lučko miru v soboto, 22.12. po večerni maši, ter prihodnjo nedeljo, 23.12. po vseh mašah in v ponedeljek, 24.12. po otroški polnočnici.
  5. VEROUK bo ta teden po urniku le za prvi, drugi in tretji razred. Ostali veroučenci imajo božično spoved namesto verouka. Veroučenci, ki obiskujejo verouk v jutranjih urah pred šolo, nimajo verouka, k spovedi naj pridejo ob uri, ki jim najbolj odgovarja.
  6. MOLITVENA SKUPINA bo imela srečanje v ponedeljek, 17. 12. po maši.
  7. TRETJI ADVENTNI VEČER z igralcem Gregorjem Čušinom bo v četrtek, 20. 12. ob 19. uri. Predstavil nam bo svoje razmišljanje z naslovom »Čušinove floskule«.
  8. ZAKONSKA SKUPINA bo imela srečanje v četrtek, 20. 12., ob 20.30.
  9. Za čiščenje in krašenje cerkve se zahvaljujemo skupini iz Malega Otoka. Naslednji teden čisti cerkev skupina gospe Viktorije Kukanja.
  10. Spored spovedovanja odraslih je objavljen v župnijskem listu Med nami. Od srede do petka bo spoved vsak dan tudi dopoldne od 9. do 11. ure. Prav tako bo priložnost za spoved tudi vsak dan od 17. ure do svete maše. V petek je spoved za mlade ob 19. uri, v soboto ob 19. uri pa za vse tiste, ki prej ne morejo.
  11. V ponedeljek, 17. 12, ob 15.30, bo pogreb + Marije Klobasa iz Vojkove ulice 10. Naj ji Gospod da večni mir in pokoj, naj počiva v miru.
  12. Na četrto adventno nedeljo bomo imeli kvatrno nabirko za potrebe škofije.
  13. Na četrto adventno nedeljo bomo ob 10. uri imeli mašo za družine z majhnim otroki in sodelovanjem 4. razreda. K maši prinesemo Jezusa, da ga bomo blagoslovili.
  14. Za prvi petek smo v tem mesecu že obiskali bolnike in ostarele, ki jih redno obiskujemo. Če pa še kdo želi, spoved in obhajilo pred praznikom, ga lahko obiščemo v petek, 21. 12.,  dopoldne po predhodnem dogovoru. Pokličite po telefonu.
  15. Vaje za strežnike za polnočnico in božič bodo v soboto, 22. 12., ob 9. uri. Na vaje so vabljeni vsi strežniki.
  16. VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN III. ADVENTNI TEDEN. Veselimo se kralja, ki prihaja.