Objavljeno: 3. 12. 2018

+++ Križman in +++ Marinšek

Frančišek Ksaver, duhovnik

+++ Paternost

v dober namen za življenje

Janez Damaščan, duhovnik

++ Jože in Marta Česen, 30. dan

za zdravje

+ Marija Klobučar

Saba (Sava), opat, puščavnik

+ Jernej Slejko

+ Stane Ambrožič

Nikolaj (Miklavž), škof

Talita Kum za duhovne poklice

+ Anton Sever

+ Janez Bizjak (obletna)

Ambrozij (Ambrož), škof

+ Vladimir Pirih

++ Antonija in Vincenc Terčon

+++ Čelhar, Vodopivec, Slejko, Slavec

Brezmadežno spočetje Device Marije

+ Ivo in +++ Bajc (Belsko)

+ Pepca Torkar

+ Marija Fajdiga

2. ADVENTNA NEDELJA

Valerija, mučenka

+++ Derenčin

v zahvalo za zdravje (Križna gora)

za župniji

+++ Martina, Viktor in Angela Požar

1. Ob zaključku tedna Karitas se zahvaljujemo vsem sodelavcem župnijske in dekanijske Karitas Postojna, ki že veliko let prostovoljno in nesebično služijo pomoči potrebnim. Pomislimo, ali se ne bi tudi sami pridružili njihovim vrstam. Mogoče jim za začetek zaupajmo svojo telefonsko številko in dovolimo, da nas pokličejo, ko potrebujejo dodatno pomoč.
  2. Po maši vzemite torbe s Svetogorsko podobo, ki naj roma v adventu po naših domovih. Seznam ulic je v župnijskem listu Med nami.
  3. Otroci bodo dobili danes po maši adventne koledarje. V tem tednu naj doma ali pri verouku pripravijo prvi okrasek za adventno drevo. Prihodnjo nedeljo prinesite k blagoslovu posejano pšenico.
  4. Do sobote, 8. 12., ste povabljeni k devetdnevnici v čast Brezmadežni. Na praznik Brezmadežne bo jutranja maša ob 10. uri in večerna ob 18. uri.
  5. V nedeljo bo ob 15. uri maša v podružnični cerkvi sv. Andreja. V petek smo praznovali njegov god.
  6. VEROUK bo ta teden po urniku. V torek, 4. 12. so k verouku s prvošolci povabljeni tudi starši. Starše veroučencev, ki še niso darovali prispevka za stroške verouka prosimo, da to storijo do konca letošnjega leta. Prav tako je še nekaj veroučencev, ki še niso prinesli veroučnih spričeval. Z veroučenci 9. razredba bomo šli v torek, 4. 12. nabirat mah. Kdor more naj pride pred župnišče ob 14. uri. Kdor ne more je oproščen verouka.
  7. MOLITVENA SKUPINA bo imela srečanje v ponedeljek, 3. 12.,po večerni maši.
  8. SVETI MIKLAVŽ nas bo obiskal v sredo, 5. 12. ob 17. uri. Letos se bomo z Miklavžem srečali  v kulturnem dom. V četrtek, 6. 12. bo Miklavž obiskal oskrbovance doma Talita Kum od 9. uri in ob 10.45 oskrbovance doma upokojencev.
  9. NIKODEMOVA SKUPINA bo imela srečanje v sredo, 5. 12., po večerni maši ob 19. uri.
  10. BIBLIČNA SKUPINA bo imela srečanje v četrtek, 6. 12., po večerni maši.
  11. V petek, 7. 12., ob 19. uri bomo imeli PRVI ADVENTNI VEČER. Gost večera bo g. Janez Kobal, župnik župnije Izola in generalni duhovni asistent slovenskih skavtov. Tema večera bo: »Mladi in vzgoja za vrednote v povezavi s škofovsko sinodo o mladih.«
  12. Prišla je NOVA ŠTEVILKA ŽUPNIJSKEGA LISTA MED NAMI, DEKANIJSKEGA LISTA ZVONOVI, kot tudi nova številka DRUŽINE IN OGNJIŠČA.
  13. Prejšnjo nedeljo so nam nepridipravi ukradli še drugi nabiralnik v cerkvi. Cena novega je 800€, zato ga ne bomo kupili. Priporočeni dar za tiskovine od sedaj naprej poravnajte kar pri nedeljski nabirki med mašo.
  14. ZAHVALA Oba duhovnika se zahvaljujeva vsem 36 družinam, ki so se naju v tem letu spomnile s svojim darom  (biro). Naj vam Bog obilno povrne vašo dobroto.
  15. Zahvaljujemo se skupini žena iz Zagona, ki so uredile cerkev. Prihodnji teden so na vrsti za čiščenje in krašenje cerkve verniki iz Velikega Otoka.
  16. Kdor bo v prihodnjih dneh nabiral mah, naj ga nekaj nabere tudi za cerkev. Mah lahko prinesete v župnišče.
  17. VSEM ŽELIMO BLAGOSLOVLJEN ADVENT, dajmo v tem milostnem času prednost duhovnim in družinskim vrednotam!