Objavljeno: 3. 06. 2018

OZNANILA NA 9. NEDELJO MED LETOM

POSTOJNA

OZNANILA:

• Svete maše bodo vsak večer ob 19. uri.
  • V petek je praznik Srca Jezusovega, dopoldne ob 10.30 bo maša tudi v domu Upokojencev.
  • V petek ob 16 uri se začne nov tečaj priprave na zakon za zaročence.
  • Prihodnjo nedeljo bo kvatrna nedelja. Pri mašah bomo darovali dar za potrebe Škofije Koper.
  • Prihodnjo nedeljo nas bodo obiskali tudi prostovoljci gibanja POTA MADAGASKAR. Pri maši bodo predstavili svoje poslanstvo, po maši pa bodo pred cerkvijo zbirali prostovoljne darove za naše misijonarje.
  • Prihodnjo nedeljo bo tudi dekanijsko romanje na Sveto Goro. Odhod avtobusa bo ob 13.15 iz avtobusne postaje. Ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri pa sveta maša. Prosimo, da se prijavite čim prej, najkasneje do četrtka zvečer, da lahko naročimo zadostno število avtobusov. Prihodnjo nedeljo zaradi romanja na Sv. Goro ne bo večerne svete maše ob 19h v župniji.
  • Tudi letos v župniji organiziramo oratorij za otroke med 5. in 11. letom starosti. Potekal bo od ponedeljka, 2. 7., do petka, 6. 7.. Zgibanke s prijavnicami in vsemi potrebnimi informacijami si lahko vzamete zadaj pod korom. Izpolnjene prijavnice skupaj s priporočenim prispevkom oddajte najkasneje do 24. junija gospodu župniku ali kaplanu. PRIJAVNICA
  • Prav tako organiziramo za veroučence iz 9. in 8. razreda izlet v Gardaland. Izlet bo v četrtek, 21. 6. z odhodom ob 5.30. Vračamo se v poznih večernih urah. Cena za prevoz in karto je 45€. Po 10. juniju se lahko prijavi kdor koli, do zasedbe mest na avtobusu.
  • V vhodni veži je nova številka župnijskega oznanila Med nami, nova številka mesečnika Ognjišče in Prijatelj ter tednika Družine.
  • Vsem želimo lepo in blagoslovljeno nedeljo, pričujmo v svetu v katerem živimo, da smo kristjani in če še nismo izpolni svojo krščansko in državljansko dolžnost. Bog naj blagoslovi nas, naš narod in vse, ki bodo danes izvoljeni.

V tem tednu smo zaključili z rednim veroukom. Ob sklepu veroučnega leta se zahvaljujem vsem, ki ste skupaj z menoj poučevali verouk.

Zahvala vsem staršem, ki ste aktivno sodelovali pri verski vzgoji otrok, zlasti iskrena zahvala za pomoč v prvem razredu. Iskrena zahvala pa tudi staršem prvoobhajancev in birmancev, ki ste bili v tem letu še posebej aktivni. Na koncu bi se rad zahvalil tudi vsem letošnjim katehetom in katehistinjam. Mojci Gregorc, za poučevanje predšolskega verouka, Heleni Habič za poučevanje verouka v drugem razredu, Marjani Bizjak za poučevanje verouka v četrtem razredu, Jožetu Jurca za poučevanje verouka v petem razredu, Vladimirju Fajdiga za poučevanje verouka v šestem razredu in gospodu kaplanu Marku za pomoč pri poučevanju v 7 in 9 ter pri mladinskem verouku.

Zahvaljujem se tudi s. Luciji, ki je poučevala verouk v Studenem v 4, 5, 6, in 7 razred.

Po podelitvi spričeval ste vsi otroci povabljeni na sladoled, če pa kaj ostane tudi odrasli.

Vsi ostali veroučenci, ki še niso prišli po spričevalo, dobijo spričevala v dogovoru s katehistom in župnikom.Kdor še ni oddal spirčevala, liturgičnega zvezka in ni naredil domačih nalog bo dobil spričevalo, ko bo izpolnil svoje obveznosti. Vsem želimo lep zaključek šolskega leta in lepe počitnice.