Objavljeno: 12. 02. 2018

Zadeva:  VABILO NA 03 SEJO ŽPS V MESECU FEBRUARJU 2018

Spodaj podpisani župnik župnije Postojna, Vas vljudno vabim na 3 sejo ŽPS Postojna, ki bo v četrtek, 15. 2. 2018 ob 18.45 v župnijski dvorani.

Dnevni red seje:

1. Branje zapisnika prejšnje seje z dne 25. 10. 2017
  2. Premišljevanje gradiva Naše poslanstvo 49, tema za mesec februar 2018 z naslovom: Starši, prvi vzgojitelji svojih otrok v veri. (Naše Poslanstvo 49, str. 22-25; gradivo v obliki Powerpoint projekcije objavljeno tudi na spletni strani : http://nadskofija-ljubljana.si/laiki/zps-in-dps/zupnijski-pastoralni-sveti/gradiva/ Glej 6 poglavje.

Škofje so v postnem pismu 2018 zapisali: »Posebej vas vabimo, da pri pastoralnem načrtovanju razmišljate, kako pritegniti družine z otroki v dobi med krstom in pričetkom verouka, saj se v tem času mlade družine najbolj oddaljijo.«

Ustavili se bomo pri naslednjih vprašanjih:

1. Kakšna je bila moja pot od krsta do osebne vere?
  2. S katerimi izzivi sem se na njej srečeval?
  3. Katere so priložnosti, s pomočjo katerih lahko člani ŽPS navežemo stik z mladimi starši, jim damo čutiti, da so v naši župniji dobrodošli in jih spremljamo na njihovi poti v družinsko življenje?
  1. Poročilo tajnika ŽPS glede škofijskega srečanja tajnikov ŽPS v Vipavi z dne 20. 1. 2018.
  2. Postni čas in liturgične in bogoslužne dejavnosti v župniji.
  1. Križev pot ob petkih in nedeljah (običaji in pričakovanja, kdo sodeluje) (Križev pot na Sovič, kdo ga organizira?)
  2. Postna duhovna obnova za pevce na prvo postno nedeljo.
  3. Postni večeri.
  4. Spovedovanje (odraslih in otrok, skupin)
  5. 24 ur za Gospoda.
  6. Dekanijsko srečanje strešnikov.
  7. Celodnevno češčenje Najsvetejšega na 4 postno nedeljo.
  8. Družinsko veroučna maša na 4 nedeljo v mesecu (Povabilo pevskemu otroškemu zboru iz Studenega).
  9. Cvetna nedelja, pasijon, Sveto tridnevje, velikonočna procesija.
  10. Blagoslov jedi, blagoslov ognja, kdaj in kje?
  11. Velika noč.

5. Razno:

1. Pod točko razno člani ŽPS predstavite svoje predloge.