Priprava na zakon 2020

Midva v Božjem načrtu

Datumi priprave na zakon:

Prijavite se do pet dni pred začetkom priprav.
Od 17. - 18. 1. in od 24. - 26. 1. ob 16. uri
Od 13. - 14. 3. in od 20. - 22. 3. ob 16. uri
Od 12. - 13. 6. in od 19. - 21. 6. ob 17. uri

Info. Župnija Postojna: 05/ 720-46-40; ali GSM: 041 379 468; zupnija.postojna@rkc.si

Kliknite na povezavo do elektronske prijavnice in se prijavite na tečaj: E-prijavnica za pripravo na zakon 2020

Plakata:

Kliknite na povezavo do plakata: Midva v Božjem načrtu 2020

Kliknite na povezavo do seznama:. Priprave na zakon v Škofiji Koper v letu 2019

POTEK IN IZVAJALCI

Priprava na zakon je namenjena zaročencem, ki razmišljajo o sklenitvi zakonske zveze z zakramentom svetega zakona.

Dobro se je udeležiti priprave vsaj eno leto pred poroko.

Priprvo sestavlja pet srečanj (v dveh vikendih, pet.-sob. in pet.-sob-ned.) Na srečanjih skupaj razmišljamo o pomenu zakonske obljube.

"Jaz sprejmem .... in obljubim, da te bom ljubil in spoštoval, v sreči in nesreči, v bolezni in zdravju, vse dni svojega življenja."

Pripravo vodijo zakonski pari, ki imajo že več let zakonskih izkušenj, kot tudi posvečeni laiki in duhovniki.

Priprava je namenjen zaročencem, živečim v zunajzakonskem razmerju in civilno poročenim, ki razmišljajo o cerkveni poroki.

Pred obiskom priprave obvestite tudi domačega župnika, da vas podpre z molitvijo in koristinimi informacijami.